Архистратиг Михаїл, Михайлове чудо

Михайлове чудо

19 вересня згадують чудо Архистратига Божого Михаїла у Фригійських Коллосах. Тоді він врятував багато людей від неминучої загибелі.

У Фригійських Коллосах існувало цілюще джерело, а поруч храм освячений на честь Архистратига Божого Михаїла. Багато християн приходило до джерела і кожний отримував зцілення. Слава про нього поширювалась всім світом. Згодом до джерела почали приходити язичники які, побачивши силу цілющого джерела, зрікалися поганської віри.

Майже протягом 70 років в храмі служив благочестивий Архип. Він допомагав язичникам приймати віру Христову. Це розлютило ревних язичників і вони вирішили знищити джерело. Вони направили річку на храм, щоб вона знищила все.

Праведний Архип побачив намір язичників і почав відчайдушно молитися до Архистратига Михаїла, щоб той відвернув річку від храму. За молитвами святого Архипа з’явився Архистратиг Михаїл. Одним ударом меча він відкрив в горі широкий отвір, куди і потекла бурхлива вода. Так храм залишився неушкодженим. Язичники, побачивши чудо, зі страхом втекли геть. А святий Архістратиг Михаїл, оточений неземним сяйвом, на очах святого Архипа вознісся.

Християни, зібравшись у храмі, прославили Господа і святого Архістратига Михаїла молитвою. Місце, де звершив своє чудо Архістратиг Михаїл і яке до цього часу називалося Колосси, християни назвали Хон, що означає отвір, провалля.

One thought on “Михайлове чудо”

  1. Сповіщення: Михайлове чудо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *