Зараз читаєте
19 березня християни вшановували ікону Божої Матері «Благодатне Небо»

19 березня християни вшановували ікону Божої Матері «Благодатне Небо»

На цій іконі Божа Матір зображена в повний зріст, а на Її лівій руці  Богонемовля. Примітна історія фрески «Благодатне Небо», що прикрашає Володимирський собор в Києві. Автором цього шедевру став знаменитий художник Віктор Васнецов.

Спочатку його запросили розписувати Володимирський собор в 1885 році, але художник відмовився через хворобу сина. Через деякий час Васнецов відпочивав на дачі і в один з вечорів був вражений зі своєї дружини: вона тримала на руках сина, який тягнувся ручками до весняного саду. Цей образ так глибоко вразив художника, що він вирішив написати Пресвяту Богородицю з Немовлям Христом в тому вигляді, в якому запам’ятав дружину і сина. На наступний день Васнецов телеграфував до Києва, що згоден прийняти участь у розписі собору.

У той же час і в самому споруджуваному храмі відбулося чудесна подія — на мокрій штукатурці в завівтарній частині раптово проступило зображення Діви Марії з Богомладенцем Христом. Немовля відкривало руки, наче обіймало весь світ. Свідком цього став керівник оздоблювальних робіт архітектор Адріан Прахов і його супутники. Перебуваючи під великим враженням, Прахов замалював на папері зображення, а всі присутні підтвердили правильність малюнка.

Коли Васнецов прибув до Києва, то представив архітектору свої ескізи. Прахов же показав художнику малюнок, зроблений в соборі. Обидва прийшли в трепет від побаченого — малюнок в точності збігався з ескізом. Два роки Васнецов працював над розписом собору. Написаний образ Божої Матері був канонізований і названий «Благодатне Небо».

Дивитися також
Неділя Блудного Сина: молитовні запити та записки на імена рідних та близьких

Перед цим образом Божої Матері моляться про зцілення від душевних і фізичних хвороб. До неї звертаються, коли просять про настанову на шлях християнської віри тих, хто веде неправедний спосіб життя.

ПРЕСВЯТАЯ БОГОРОДИЦЕ, ВРЯТУЙ УКРАЇНУ!

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку