Зараз читаєте
19 листопада – пам’ять святителя Павла, патріарха Константинопольського, сповідника

19 листопада – пам’ять святителя Павла, патріарха Константинопольського, сповідника

Сповідник Христовий жив у IV столітті. Його апостольське служіння припало на час боротьби з аріанською єрессю. Віровідступники вважали, що Ісус Христос – це не Бог, а Боже творіння і є всього лиш посередником між Творцем і створеним світом. Ця єресь була засуджена Першим Вселенським собором у 325 році, але тим не менш, лишалися й послідовники цього лжевчення.

Ми ж бо – православні християни, славимо Вседержителя, згідно постанов собору, прийнятих святими отцями, що «Син Божий є Істинний Бог, народжений від Бога Отця раніше усіх віків і так само вічний, як Бог Отець; Він народжений, а не сотворений, і єдиносущний з Богом Отцем».

Тодішній імператор симпатизував аріанам. Він незаконно позбавив патріаршої влади святителя Павла і звів на його місце віровідступника. Праведний владика та інші православні єпископи змушені були відправитися до Риму. Коли ж місце предстоятеля звільнилося богоугодний архіпастир повернувся до Константинополя, де його з любов’ю і радістю зустріла паства.

Однак згодом послідувало нове вигнання. У 350 році патріарха Павла відправили у заслання, до Вірменії. Там він прийняв мученицьку кончину: аріани задушили блаженного прямо під час Божественної літургії. Через тридцять років згубне лжевчення було остаточно відкинуто.

Дивитися також
Лазарева субота: нагадування про Божу любов та милосердя-протоієрей Роман Будзинський

Мощі священномученика тривалий час перебували у Константинополі. Зараз вони спочивають у Венеції, в храмі святого Георгія і подають благодать зцілення недужним.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2023 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку