Зараз читаєте
20 листопада пам’ять 33-ох мчч. в Мелитині: Ієрона, Ісихія, Никандра і тих, що з ними

20 листопада пам’ять 33-ох мчч. в Мелитині: Ієрона, Ісихія, Никандра і тих, що з ними

Святий мученик Ієрон народився в місті Тіані у Великій Кападокії. Вихований благочестивою матір’ю, він був лагідним і добрим християнином.

Імператори-співправителі Діоклетіан і Максиміан (284 – 305 рр.) послали в Кападокії великий воєнний загін на чолі з Лізієм для викорінення широко розповсюдженого там християнства і, крім цього, набрати до імператорського війська здорових і сильних воїнів. Серед багатьох інших Лізій наказав на військову службу також і Ієрона, який мав велику фізичну силу і спритність. Але Ієрон відмовився служити імператорам, які гонили християн. Коли його хотіли взяти силою і привести до Лізія, він, озброївшись колодою прогнав посланих воїнів і разом з однодумцями заховався печері. Воїнам Лізія не вдалося взяти цю печеру навіть штурмом. За порадою Киріака, одного з друзів Ієрона, Лізій зняв оточення з печери і відкликав загін. Киріак же, заспокоївши Ієрона, умовив його не противитись владі, і віін разом з іншими новобранцями був відправлений у супроводі воїнів в сусіднє місто Мелитину. Незабаром Ієрону було видіння у сні в котрому звіщалось про скору мученицьку смерть його. Зібраним в Мелитині воїнам Лізій запропонував принести жертву язичницьким богам. Ієрон і разом з ним 32 воїна відмовились це зробити і відкрито сповідали свою віру в Христа. Тоді гонитель наказав бити мучеників, а Ієрону ще й відсікти руку. Після жорстокого побиття ледь живих мучеників кинули в темницю, а вранці відрубали голову.
Один багатий і знатний християнин, на ім’я Хрисанфій викупив у Лізія голову святого Ієрона. Коли гоніння на християн закінчились, на місці де стратили святих мучеників, він побудував храм, куди і поклав чесну главу. У царювання імператора Юстиніана при будівництві храму на честь святої мучениці Ірини чесні мощі святих мучеників були знайдені нетлінними.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Прокрутіть до початку