Зараз читаєте
90-та річниця Голодомору — наша молитва та пам’ять

90-та річниця Голодомору — наша молитва та пам’ять

День пам’яті жертв голодоморів з 1998 року відзначається щороку в четверту суботу листопада. В цей день вшановується пам’ять жертв голодоморів на території України 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Внаслідок навмисно організованого радянською владою Геноциду в Україні загинуло понад 10 мільйонів осіб.

26 листопада молитва за душі жертв голодоморів лунала в усіх храмах автокефальної Православної Церкви України у різних куточках нашої держави.

До заупокійної молитви з нагоди 90-ої річниці пам’яті про тих, хто невинно загинув у 1932-1933 роках під час Голодомору-геноциду та під час інших штучно організованих радянським тоталітарним режимом голодів молитовно долучилася й наша православна громада Святих Жінок-Мироносиць с.Почапинці.

Отець-настоятель храму Святих Жінок-Мироносиць Роман Будзинський підніс молитви за душі голодом заморених українців та звернувся до вірян з душпастирським словом:

«Цього року ми вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України. Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду 1932-1933 проти українців знову застосовують геноцидні практики, намагаючись знищити українську ідентичність та націю, знищити нас і наших дітей. Випробовують наших людей холодом, темрявою та щоденними втратами. Сьогодні, як і 90 років тому Україна переживає важкі часи, після перемоги наших воїнів історики називатимуть час, який ми зараз переживаємо кожен в своєму місті Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Тернополі, Львові в маленьких селах і районах України — часом страшної та потворної війни, війни коли вбивають цивільне населення, ракетами стирають з лиця землі — пологові лікарні, школи та дитячі майданчики… Але ми, як і наші предки виживемо, переможемо і відбудуємо свою країну, бо ми всі, як один непохитні і тверді в вірі, що з нами Бог, а значить з нами правда, саме тому в холоді, в голоді, воїни ЗСУ в окопах повних води та бруду при мінусовій температурі не опускають зброї, так і ми не відвернемось від пам’яті про закатованих, замучених, вбитих наших людей, ми не зрадимо святу мати-Україну! Тож піднесемо наші серця до Господа і промовимо молитву за всіх невинно загиблих жертв голодомору:

Господи! Пом’яни душі усіх безвинно загиблих від Голодомору та інших репресій, закатованих та вбитих братів і сестер наших. Подаруй вічний спокій в Твоїх світлих оселях тим, хто пройшов через страшні душевні муки, спостерігаючи за стражданнями власних дітей.

Упокой, Боже, усіх жертв Голодоморів і репресій в оселях з праведними. Прийми, Боже, їхній біль і сльози, пролиті з вірою в Тебе, як мучеництво.

Дивитися також

Святими молитвами загиблих та пам’яттю про них очисти, Господи, нас сьогодні від усілякої байдужості і жорстокосердя, ненависті та нетерпимості. І нехай, Боже, милістю Твоєю подібна біда на нашій землі ніколи не повториться знову. Амінь».

У День пам’яті жертв Голодомору, який 2022 року припадає на 26 листопада, українці традиційно о 16:00 запалюють у вікнах свічку пам’яті. В нашому храмі теж горить свіча-пам’яті.

Пресслужба парафії Св. Жон-Мироносиць

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2023 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку