Зараз читаєте
Більшість священиків Сумської єпархії УПЦ МП проголосували за розрив зв’язків з РПЦ. За – 89 осіб, проти – 48

Більшість священиків Сумської єпархії УПЦ МП проголосували за розрив зв’язків з РПЦ. За – 89 осіб, проти – 48

Священнослужителі Сумської єпархії УПЦ МП 20 травня провели загальні збори, де висловилися про майбутнє своєї конфесії. Участь у заході взяло 138 кліриків (з 183, що перебувають у штаті), що склало переважну більшість духовенства єпархії. Про це повідомяляє сайт Сумської єпархії УПЦ МП.

20 травня 2022 року в актовій залі Сумської духовної семінарії відбулися загальні збори духовенства Сумської єпархії УПЦ мп. Незважаючи на щоденні обстріли прикордонних районів Сумщини, великі труднощі з паливом, до кафедрального центру прибуло 138 кліриків (з 183 кліриків, що перебувають у штаті), що склало переважну більшість духовенства єпархії.

Порядок денний зборів склало питання «Обговорення канонічного статусу Української Православної Церкви з урахуванням виключних умов, створених війною». У дискусії взяли участь клірики, які висловили своє бачення проблеми та навели аргументи на підтримку своєї позиції.

Відбулося закрите голосування (із дотриманням усіх необхідних процедурних норм), під час якого священнослужителі висловили своє бачення майбутнього Української Православної Церкви. Позицію «Підтримую необхідність відокремлення від Руської Православної Церкви та Московського Патріархату шляхом набуття Українською Православною Церквою канонічної автокефалії» підтримало 89 осіб, що склало 64,5% опитаних; позицію «Підтримую необхідність подальшого збереження єдності та канонічного підпорядкування Української Православної Церкви Руській Православній Церкві та Московському Патріархату» підтримало 48 осіб, що склало 34,7% опитаних.

Дивитися також

Джерело: Прес-служба Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2023 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку