Зараз читаєте
День пам’яті Праведного Філарета Милостивого: Велич і Добродійність Його Життя

День пам’яті Праведного Філарета Милостивого: Велич і Добродійність Його Життя

Взірець благочестя та величі, Праведний Філарет Милостивий залишає свій невимірний духовний слід у святковій історії православ’я 1 грудня.

Відзначте 1 грудня, молитовно згадуючи неперевершену духовну спадщину та милосердя великого святого Філарета

1 грудня – День пам’яті Праведного Філарета Милостивого

У VIII столітті на світ з’явився великий праведник – Філарет Милостивий. Вихований в благочесті та страху Божому, він залишив невимірний слід у історії духовності та милосердя.

Дитинство та Сімейне Життя

Філарет, син Георгія і Анни, народився у селищі Амнія Пафлагонської області (Мала Азія). Заможна родина, мудре виховання та глибока віра в Бога поклали основу для майбутнього великого служіння.

Його дружина, Феозва, також була особою з багатої і знатної сім’ї, і разом вони виховали синів – Іоанна і дочки – Іпатію і Єванфію.

Покликання до Милосердя

Незважаючи на багатство, яким володів, Філарет відчував внутрішню тугу і віддавав усе убогим. Втіливши в собі слова Спасителя про Страшний суд та “малих цих” (Мф. 25: 40), він став взірцем любові та милосердя.

Страждання та Возз’єднання з Богом

Під час нападу арабів на Пафлагонію Філарет втратив все своє майно, але це лише зміцнило його віру та відданість Богу. Спокійно переносячи труднощі, він продовжував своє благочестя та милосердя.

Покликання до Величі

Імператриця Ірина шукала наречену для співправителя Константина Багрянородного, і вибір впав на Марію, онуку Філарета. Це призвело до відновлення багатства та слави родини, але Філарет і далі залишався послідовним у своїй любові до бідних.

Смерть та Дива

Філарет відійшов до Господа у віці 90 років, залишивши слід любові та милосердя. Після його смерті трапилося чудо – при гробі святого багато людей зазнали зцілення.

Святий Філарет Милостивий залишив нам величезний навчальний приклад любові, милосердя та відданості Богу. Його життя – це виклик для нас пройти світлом духовної благодаті та долати життєві труднощі зі смиренням і вірою.

Молитва до святого праведного Філарета Милостивого:

О, предивний обранцю Божий, Філарете Милостивий! Амнії найщедріший хлібодавцю, Православ’я світильнику, Господа Бога рабе добрий і вірний!

Дивитися також
Вшанування духовних героїв, символів віри та надії

Ти бо всім серцем за Євангелієм пішов за Христом і даний тобі талант премудрий примножив: сиріт і убогих одягав і годував; подорожніх і убогих до свого дому приводив, скорботних і засмучених утішав, померлих і тих, що на стежках впали похованню віддавав; всім різним чином послужив, і так віру свою ти ділами показав.

О, святий угоднику Божий, не відкинь нас, що в скорботах життєвих знемагаємо і в пристрастями гріховними опановані. У всі дні безнадійність і легкодухість хитають нашу віру, жорстокосердість і озлоблення томлять серця наші і охолоджують любов нашу; а честолюбство і нетерпіння псують душі наші, і так, як убогі, в ділах благих зубожіли. Ти ж, отче праведний, змилосердившись над нами, благай Христа Бога, щоб збагатив наші серця Духом Своїм Святим, зцілив душевні і тілесні недуги наші, і, як ниву спраглу, напоїв нас щедротами чоловіколюбства Свого; щоб віру, довготерпіння і милосердя твоє наслідуючи, ми у благочесті та чистоті пожили всі дні життя нашого.

Ще молимо тебе, преблаженний, коли настане час відходу нашого із життя тимчасового, підведи нас до покаяння нелицемірного, щоб ми з’єдналися із Христом Спасителем нашим через святі Його Таїнства і стали наслідниками Царства Небесного, де в радості святих і ангелів сподобилися і поклонятися і прославляти Трисвяте Ім’я: Отця, і Сина, і Святого Духа, на віки віків. Амінь!

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку