Зараз читаєте
День пам’яті святого апостола Филимона, Архипа та мучениці Апфії: Свідчення віри і жертовність в ім’я Христа

День пам’яті святого апостола Филимона, Архипа та мучениці Апфії: Свідчення віри і жертовність в ім’я Христа

У цей день згадується життя святого апостола Филимона та його дружини Апфії, які віддали своє життя служінню хворим та знедоленим. Святий апостол Павло не залишав їх без опіки, направивши до них послання. Під час гонінь Нерона вони прийняли мученицьку смерть, свідчачи про свою віру в Христа.

Життя і служіння святого апостола Филимона та його супруги Апфії, а також мученицька смерть під час гонінь

22 листопада – день пам’яті святого апостола Филимона й Архипа і мучениці Апфії.

Святий апостол Филимон та його дружина Апфія жили у місті Колоси у Фрігії. Після прийняття Хрещення від святого апостола Павла, вони віддали своє помешкання для зібрання на молитву, і присвятили себе служінню хворим та знедоленим. Апостол Филимон був поставлений єпископом міста Гази і проповідував Боже Слово по всій Фригії.

Святий апостол Павло не залишав його без своєї опіки. До нього він направив Послання. У гоніння Нерона (54-68) святі Филимон і Апфія, а також святий апостол Архипп, що жив у Колосах, прийняли мученицьку смерть. Під час язичницького свята розлючений натовп увірвався до християнського храму, коли там відбувалося богослужіння. Усі в страху розбіглися, залишилися тільки святі Филимон, Архип та Апфія. Їх схопили та повели до градоначальника. Святого Архипа озвірілий натовп побив і порізав ножами, і по дорозі на суд він помер. Святі Филимон та Апфія за вироком правителя були побиті камінням.

Молитва до апостола Филимона, Архипа та мучениці Апфії:

Всесвяті апостоли Филимоне, Архипе та мученице Апфіє,

Ми звертаємося до вас у часи випробувань та війни, яка охопила нашу рідну Україну. Бачачи вашу жертовність та віру в Христа, ми благаємо вас, будьте нашими заступниками перед Богом.

Молимося за наше військо, що стоїть на захисті національної незалежності та миру. Наділіть його мудрістю та силою, даруйте їм захист від небезпек, і нехай вони будуть об’єднані в бажанні служити справедливості.

Дивитися також

Бережіть нашу державу від ворогів та внутрішніх розбратів. Нехай влада буде мудрою і справедливою, допомагаючи кожному громадянинові відчути безпеку та праведність.

Звертаємося до вас, святі, з проханням про справедливий мир. Нехай люди відмовляться від насильства, а серця наповняться любов’ю та взаєморозумінням. Нехай воля Божа приведе до завершення цієї війни, і ми зможемо жити в мирі та злагоді.

Всесвяті апостоли та мученице Апфіє, прийміть наші молитви та сприяйте нашій рідній Україні у часи випробувань. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку