Зараз читаєте
День пам’яті святого преподобного Євдокима Каппадокіянина: Святитель, Суддя та Допоміжник бідних

День пам’яті святого преподобного Євдокима Каппадокіянина: Святитель, Суддя та Допоміжник бідних

13 серпня вшановується пам’ять святого преподобного Євдокима Каппадокіянина, який жив у IX столітті. Його праведне життя присвячене служінню Богу та допомозі ближнім. Святий виконував обов’язки правителя, судді та захисника убогих, а після смерті мощі Євдокима здійснювали чудеса зцілення.

Життя, чудеса та спадщина святого преподобного Євдокима Каппадокіянина

Праведний Євдоким, уродженець Каппадокії (Мала Азія), жив у IX столітті в царювання імператора Феофіла (829-842). Він був сином благочестивих християн Василя і Євдокії, знатних родом і відомих імператору. Праведне життя святого Євдокима присвячене служінню Богу і допомозі ближнім. Давши обітницю безшлюбності він уникав розмов з жінками і не дивився на них. Він розмовляв тільки зі своєю матір’ю, яку глибоко шанував. За доброчесне життя імператор призначив святого Євдокима правителем Харсіанської області. Виконуючи свої обов’язки як Божий слуга, праведний Євдоким керував людьми і судив їх справедливо і з лагідністю, піклувався про бідних, про сиріт і вдів, був захисником скривджених. Особисті християнські подвиги, які він ніс потай, були відомі тільки Богу.

Своїм бездоганним життям Євдоким догодив Богу, і Господь покликав його в 33-річному віці. Лежачи на смертному одрі, святий Євдоким заповідав покласти його в труну в тому одязі, в якому застане його смерть. Потім він вислав всіх з кімнати і просив Господа в молитві, щоб його смерть ніхто не бачив, як ніхто не бачив його таємних подвигів за життя. Домашні поховали його, як він заповідав їм. Відразу ж після смерті праведного Євдокима від гробу його стали відбуватися чудеса, багато хворих зцілювалися, слава про дивовижні зцілення зростала.

Через 18 місяців з Константинополя, куди після смерті святого переселилися його батьки, прийшла вклонитися мощам мати святого Євдокима. Вона наказала зняти камінь, відкопати землю, відкрити труну, і всі побачили обличчя святого, світле, як живе, зовсім не займане тлінням. Великі пахощі виходили від нього. Труну з мощами винесли з землі наверх. Святого переодягли в новий одяг. Мати хотіла взяти мощі сина до Константинополя, але місцеві жителі не дали вивезти дорогу для них святиню. Однак через деякий час ієромонах Йосип, що жив і служив при гробі святого, все ж відвіз мощі святого Євдокима до Константинополя. Там вони були покладені в срібній раці в церкві Пресвятої Богородиці, побудованої батьками праведника.

Молитва на честь святого преподобного Євдокима Каппадокіянина:

Святий Євдокиме, преподобний Божий рабе!
Ти, що великою любов’ю служив Богу й співчував ближнім.
Молись за нас до Господа, щоб і ми могли жити праведно,
Допомагати убогим, захищати скривджених,
І, як ти, піднімати душі до небесних висот.

Святий Євдокиме, молитовник наш,
Приклад непохитної віри і покірність волі Божої,
Моли Бога за нас, щоб і ми завжди могли віддавати честь і славу Всевишньому,
Та зберігати в таємниці чистоту свого відданого служіння.

Дивитися також

Святий Євдокиме, благодатний світило сірого світу,
Твоє бездоганне життя нехай буде для нас прикладом,
Молись за нас, щоб ми могли проявляти милосердя і любов,
Як ти, засвічуючи світлом Христової правди.

Святий Євдокиме, прийми наші молитви та благання,
І сприяй нашому духовному зростанню і спасінню,
Допоможи нам жити за прикладом твого прекрасного життя,
Щоб і ми могли стати гідними слугами Божого Царства. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку