Зараз читаєте
Духовний Вимір Різдвяного Посту з Митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом Зінкевич

Духовний Вимір Різдвяного Посту з Митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом Зінкевич

Поглибтеся в духовність Різдвяного посту разом з митрополитом Луцьким і Волинським у розмові на “Конкурент TV”. Дізнайтеся, як традиції допомагають зберегти зв’язок із духовним.

ладика Михаїл відкриває традиції та обряди підготовки до Різдва Христового

Різдвяний Піст: Духовна Підготовка та Традиції

Митрополит Луцький і Волинський, високопреосвященний Владика Михаїл, розкриває особливості підготовки до Різдва Христового в ефірі програми «Церква і релігія» на телеканалі «Конкурент TV».

З початком Різдвяного посту, розпочатого 15 листопада і завершеного 24 грудня, віряни взялися за духовну самоочистку та прикрашання своїх домівок. Владика підкреслює, що традиції, такі як колядування і прикрашання, мають коріння у стародавніх звичаях, які християнізувалися з прихідом віри Христової.

Важливою частиною Різдвяного посту є обмеження в їжі, що допомагає зберегти рівновагу тіла і духу. Висловлюючи ідею святителя Василія Великого, Владика Михаїл підкреслює, що в пісті дух не перебуває в пересиченому тілі.

В гості в перший тиждень посту запрошували, взаємодіяли та ділилися враженнями, практикуючи традиції своєї сім’ї. З приходом другого тижня починали прикрашати свої домівки та збагачувати атмосферу святкування Різдва.

Різдвяний піст завершується Святвечором 24 грудня, а урочистий обід після Літургії відзначає народження Спасителя 25 грудня. Важливо відзначити, що справжні християни не приділяють особливої уваги святкуванню Нового року, оскільки живуть за “роками від Різдва Христового”.

Владика закликає до відродження традицій та святкового прикрашання дому вже на початку посту, щоб кожна родина могла збагатити своє Різдво Христове.

Дивитися також

Новорічне посівання та обмін матеріалами весною, як розповідає владика, також були давніми традиціями, які надавали благословення на весняні роботи та обмін добром серед громади.

Заключний дотик виступає від владики, який сподівається на відродження традицій у Різдвяному посту та закликає до введення християнізованих звичаїв у родинах для збагачення святкування Різдва Христового.

Програма «Церква і релігія» – спільний проєкт каналу «Конкурент TV» та єпархіальної телестудії «Собор». Повний випуск доступний тут.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку