Зараз читаєте
Дзвіниця – ознака християнської віри

Дзвіниця – ознака християнської віри

Дзвіниця – це кам’яна споруда у вигляді башти з відкритим ярусом для дзвонів. Дзвіниця поруч з православним храмом Святих Жінок Мироносиць в с.Почапинці Тернопільського р-ну, Тернопільської обл., будується окремою спорудою.

Дзвони в стародавні часи дзвіниці сповіщали жителів про початок і закінчення богослужіння в храмі, про важливі події, такі як церковні свята, а також вінчання, відспівування.

За старих часів дзвіниці часто бували одними з найвищих споруд міста, і тому нерідко правили місцем для подання сигналів і оповіщення городян – як з нагоди позитивних подій у житті міста і країни, так і у випадку лиха – під час пожежі, епідемій, ворожого нападу тощо.

Вперше дзвіниці при християнських церквах почали будувати в IV столітті в Римі. На Русі перші дзвіниці з’являються починаючи з XIV століття і називались “персь” або “перш”. У більшості випадків вони являли собою дерев’яні козли, до яких на перекладині підвішували дзвони. Збільшення кількості дзвонів і залежність їх від умов кріплення привели спочатку до спорудження дерев’яних дзвіниць, а збільшення ваги й прагнення увіковічення – до появи мурованих споруд.

Отець-настоятель протоієрей Роман Будзинський нагадав слова Андрея Шептицького митрополита УГКЦ:

“Голос дзвонів означає голос Божої ласки, що людей до Бога кличе, цей голос Божий – то так як відгомін Божої ласки, що кличе та запрошує християнина до кожного доброго діла та перестерігає перед кожним недобрим.”

Моєю особистою мрією, як настоятеля, з дня коли вперше переступив поріг церкви Святих Жон-Мироносиць було реалізувати проект по побудові дзвіниці.

Дивитися також

Сьогодні трудами громади, жертводавців, будівничих дзвіниця з Божою поміччю – повстає і вже мурується третій поверх.

Молитовно сподіваюсь, що незабаром церковні дзвони запросять людей на Богослужіння, нагадають про Бога і важливість молитви. Глибоко переконаний, церковний дзвін утішає людину і спонукає до молитви, а ще має цілющі властивості бо зцілює душу і тіло.”- сказав настоятель отець Роман Будзинський.

Пресслужба Парафії святих Жон-Мироносиць

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку