Зараз читаєте
Ексклюзивно: Ростислав Павленко наживо з Константинополя

Ексклюзивно: Ростислав Павленко наживо з Константинополя

Пряма мова

Ростислав Павленко: Завершився Синод Вселенського Патріархату і було ухвалено, так як передбачалося, низку історичних рішень про те, що є затверджений Томос, тобто грамота про надання незалежності автокефалії Православній церкві в Україні. На основі положень цього Томосу підготовлено пропозиції до Статуту церкви, які будуть надані для розляду на Собор, який збереться в грудні. Дату буде оголошено Вселенським Патріархом для того, щоби представники всіх конфесій з гілок українського православ’я змогли зібратися на цей Собор, встановити церкву, обговорити й ухвалити Статут з урахуванням положень Томоса про автокефалію і обрати Предстоятеля.

Власне Передстоятель тоді, в Стамбулі, в ближчий час після Собору отримає від Вселенського Патріарха Томос (грамоту). Саме тому це зараз не є публічним документом, тому, що він передається обраному Предстоятелю. Однак, вже ближчим часом будемо дізнаватися і про дату Собору, і про рекомендації, пропозиції, які надані. Це вже все в ході підготовки до засідання Собору і засідання це відбудеться протягом грудня 2018 року.

Журналіст: Тобто чекати, що саме цей документ найближчим часом буде оприлюднений не варто?

Ростислав Павленко: Саме цей ні, але, якщо ми називаємо найближчим часом? Якщо в грудні Собор, і потім невдовзі вручення Томосу, то я думаю, що це не такий далекий час порівняно з тими роками і століттями , як Україна чекала незалежності для своєї церкви.

Журналіст: Пане Ростислав, хто зараз може доєднатися до Об’єднавчого Собору, який найближчим часом має відбутися?

Ростислав Павленко: Всі церкви, які вважають себе православними. Це і Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква, Українська Православна Церква, яка є в єдності з Московським Патріархатом. Також, ми знаємо, що ціла низка єпископів цієї церкви підписала звернення до Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію. Вже це прохання практично в стані виконання й залишилось, вже навіть не крок, залишилось поставити ногу на основу й, власне, заснувати цю церкву. Вже ми дуже чекаємо, що Владики зроблять свій вибір і ми будемо бачити справді єднання, справді свято християнського об’єднання.

Журналіст: Пане Ростислав, Синод тривав три дні тут у Вселенському Патріархаті. Скільки днів відведено саме для Об’єднавчого Собору, який має відбутися в Києві?

Дивитися також
Рішення про календар та об'єднання українського Православ'я

Ростислав Павленко: Складно сказати, оскільки сам Синод відбувається за зачиненими дверима. Моя роль була, власне, в рамках дій угоди, яку Президент Петро Порошенко підписав із Вселенським Патріархом, щодо сприяння і взаємодії. Роль була консультувати, надавати інформацію, щодо ситуації в Україні, точніш, аспектів державно-церковних чи міжцерковних стосунків. Відтак, що відбувалося за зачиненими дверима Синоду, залишається надбаням членів цього Синоду, але найголовніше,що оголошено рішення і ми будемо бачити вже ближчими днями і тижнями конкретизацію цих рішень.

Журналіст: Пане Ростислав, я мала на увазі скільки наші представники церкви, наші духівники будуть засідати в Києві. Чи це один день чи декілька днів?

Ростислав Павленко: Я можу сказати, що очевидно Собор проводиться не завтра. Я думаю, що буде певний підготовчий час. Місяць грудень ще не почався, тільки післязавтра він починається, тож буде якийсь не дуже тривалий термін підготовчої роботи, коли будуть завершені всі ті переговори, які ведуться на різних рівнях. Тому, що ці переговори зараз мають бути суттєво прискорені з виходом вже напорозуміння, на єдність і на проведення цього Собору, який, дуже хочеться сподіватися, буде, власне, святом об’єднання і пройде доволі швидко.

Прес-служба Парафії Жон-мироносиць

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку