Зараз читаєте
Громада парафії св. жон-мироносиць вітає Предстоятеля ПЦУ з днем тезоіменитства

Громада парафії св. жон-мироносиць вітає Предстоятеля ПЦУ з днем тезоіменитства

Вся повнота Православної Церкви України сьогодні вітає предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія з днем тезоіменитства (днем ангела).

Цього дня духовенство та віряни підносять свої палки молитви небесному покровителю Його Блаженства, щоб Святий Епіфаній Кіпрський (дав.-гр. Ἐπιφάνειος Κύπρου) допоміг предстоятелю нести важкий хрест – розбудови української церкви.

Святий Єпіфаній Кіпрський або Саламінський (дав.-гр. Ἐπιφάνειος Κύπρου; 310–403) — палестинський святий, монах, єпископ міста Саламін на Кіпрі (нині передмістя Фамагусти), письменник, богослов-полеміст. Один з ранніх Отців Церкви, який прославився шаленими викриванням єресей, одним з головних джерел, яких він вважав вчення Орігена. Погляди його складалися під впливом аскетів Єгипту та Палестини, під час найгарячішої боротьби Церкви з аріанством, в якій і сам Єпіфаній брав діяльну участь.

Святий Єпіфаній народився 310 року у місті Елевтерополь (Палестина). Згодом навчався в Александрії Єгипетській. Бажаючи глибоко дослідити Святе Письмо, він вивчив грецьку, юдейську, коптську, арамейську мови та латину, часто відвідував різних пустельників, а скоро і сам постригся в ченці. 333 року він був висвячений на священика, а незабаром збудував монастир.

Дивитися також
Церква дозволила перехід парафій на новий календар з огляду на численні запити.

Єпіфаній мужньо ставав на захист святої віри і засуджував єресі, які розбивали єдність Христової Церкви. 367 року його обрали єпископом міста Саламін на Кіпрі. 403 року Єпіфаній помер у віці 93 років.

Згідно з церковним переданням, воскресив мертвого сина язичника.

Долучаємось до численних вітань та бажаємо Вам довгих десятиліть на чолі Української Церкви!

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Прокрутіть до початку