Зараз читаєте
Хто такий Вселенський Патріарх?

Хто такий Вселенський Патріарх?

Вселенський Патріарх (грец. Οικουμενικός Πατριάρχης) – це Першоієрарх, Предстоятель Вселенського Патріархату, який очолює першу за честю Константинопольську Церкву, що посідає 1-е місце в Диптиху автокефальних Православних Церков світу.

Вселенським Патріархом нині є Варфоломій (у миру – Димитріос Архонтоніс), він 232-й Вселенський Православний Патріарх. Його офіційний титул – Всесвятійший Архієпископ Константинополя – Нового Риму і Вселенський Патріарх. Він обіймає цю посаду з 1991 року – найдовше за всіх своїх попередників.

Титулування «Вселенський» зафіксоване в низці міжнародно-правових актів, воно є історичною спадщиною Візантійської імперії, кордони якої ототожнювалися з межами «цивілізованого всесвіту». Але такий титул не означає того, що Константинополь має владу над іншими помісними Церквами. Саме тому до Константинопольського Патріарха застосовується формула «перший серед рівних».

Осідок Вселенського Патріарха знаходиться у м. Стамбул (Туреччина), у районі Фанар. Патріарх обирається Священним Синодом. Патріарх, окрім духовного служіння своїй громаді, має певні публічні функції. Патріарх бере активну участь у громадському житті країни, є учасником урядових церемоній.

У складі Константинопольського Патріархату статус автономної території має свята гора Афон. Там розміщений унікальний чернечий комплекс, який дотепер є одним із найбільших духовних і культурних центрів православного світу. Ця чернеча республіка перебуває в юрисдикції Вселенського Патріарха.

Патріарх Варфоломій всюди й послідовно виступає за релігійну свободу і права людини. За останнє десятиріччя він відвідав майже всі помісні Православні Церкви, докладаючи чимало зусиль для поліпшення відносин між католиками, мусульманами, іудеями і православними у всьому світі. Відомий у Європі як «Зелений Патріарх» – він став першим серед релігійних лідерів захисником навколишнього середовища.

Дивитися також
Святитель Арсеній Мацієвич - популярний пастир, просвітитель та благодійник - молитва

Українські землі відвідували щонайменше шість Вселенських Патріархів, деякі – кілька разів. Патріарх Варфоломій прибуде в Україну на святкування з нагоди 30-річчя відновлення Незалежності України, це буде його третій візит. Але вперше візит відбудеться на запрошення Української держави і автокефальної Православної Церкви України, яка законно займає своє місце у Диптиху серед інших 15-ти автокефальних Православних Церков.

Пресслужба Парафії святих Жон-Мироносиць

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку