Зараз читаєте
Історична зустріч у Шамбезі: Предстоятель ПЦУ відвідав Ставропігійний центр Вселенського Патріархату

Історична зустріч у Шамбезі: Предстоятель ПЦУ відвідав Ставропігійний центр Вселенського Патріархату

Предстоятель Православної Церкви України, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній здійснив історичний візит до Ставропігійного центру Вселенського Патріархату в Шамбезі під час свого перебування у Швейцарії. Він зустрівся з митрополитом Швейцарським Максимом та обговорив питання подальшої співпраці та духовної опіки над українськими громадами в Швейцарії.

Історичний візит до Ставропігійного центру

10 квітня 2024 р. за згодою Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія під час свого перебування в Женеві (Швейцарія) Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав Ставропігійний центр Вселенського Патріархату в Шамбезі. Владику супроводжував заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ митрополит Білоцерківський Євстратій.

Предстоятеля ПЦУ зустрів Преосвященний митрополит Швейцарський Максим з духовенством та відповідальними працівниками центру. «З радістю вітаємо Ваше Блаженство у Шамбезі, для нас це велика честь і радість приймати Предстоятеля Православної Церкви України тут», – підкреслив владика Максим.

Далі протягом тривалої розмови митрополит Максим розповів Блаженнійшому владиці Епіфанію про історію та діяльність Ставропігійного центру Вселенського Патріархату в Шамбезі. Окрім цього, йшлося про подальший розвиток двосторонньої співпраці для духовної опіки православними українського походження, які перебувають у Швейцарії.

«Ми маємо тут та в Цюріху громади, де звершуються служби українською мовою», – зазначив митрополит Швейцарський.

Дивитися також
Митрополит Епіфаній відвідав Тернопільський педагогічний університет

Розмова завершилася обміном пам’ятними подарунками. Після цього Предстоятель ПЦУ відвідав храм Ставропігійного центру та каплицю, де моляться франкомовна й україномовна громади. На завершення візиту Митрополит Епіфаній помолився біля могили будівничого центру в Шамбезі спочилого митрополита Швейцарського Дамаскіна та виголосив йому «Вічну пам’ять».

Джерело: Українська Православна Церква/Православна Церква України

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку