Зараз читаєте
IX Міжнародні Річинські читання «Арсен Річинський і Заславщина»

IX Міжнародні Річинські читання «Арсен Річинський і Заславщина»

8 грудня за підтримки Української асоціації релігієзнавців, Ізяславської районної та місцевої рад, Ізяславської районної державної адміністрації, відділення релігієзнавства інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, Кременецького медичного училища імені Арсена Річинського  та Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія  відбулись ІХ Річинські читання з Міжнародною участю «Арсен Річинський і Заславщина», присвячені 60-річчю пам’яті Арсена Річинського та 100-річчю відкриття Ізяславської районної лікарні.

З вітальним словом виступили академік НАН України, доктор філософських наук, директор Інституту філософії ім. Г. С.  Сковороди НАН України Попович М. В, голова Ізяславської районної державної адміністрації Яцков Б. О., голова Ізяславської районної ради Шлегель С. В. та голова Ізяславської міської ради Корнійчук В. І..

Запрошені гості виступили з доповідями, окресливши роль діяльності Арсена Річинського в становленні української релігійної свідомості, боротьбі за Помісну Українську Православну Церкву та ролі української мови в богослужінні. Також обговорили питання використання праць Арсена Річинського у сучасній системі виховання молоді. Голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталія Шевчук розповіла про значення спадщини талановитого лікаря та відомого релігієзнавця для Українського Православ’я і нещодавню річницю перевезення останків Арсена Річинського до України, які нині зберігаються в Кафедральному Соборі Різдва Христового в м. Тернопіль.

Серед присутніх в залі також було духовенство різних конфесій, у тому числі представники Української Автокефальної Православної Церкви в особі митрофорного протоієрея Романа Будзинського та іподиякона Михайла Струка.

Дивитися також
Вийшов новий номер журналу "Помісна Церква" - березень-квітень 2023

Нині Арсеній Річинський вдруге народжується для України. Його праці та діяльність служать основою процесу українізації Православ’я у нашій країні.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку