Зараз читаєте
Лідери Церков оголосили триденну молитву за збереження сім’ї в Україні

Лідери Церков оголосили триденну молитву за збереження сім’ї в Україні

Всеукраїнська рада Церков та релігійних організацій виступила із заявою, в якій просить вірян різних релігій і конфесій про спільну молитву за збереження сім’ї в Україні – від п’ятниці, 17 вересня, до неділі, 19 вересня, включно.

«Віримо, що Господь почує наш молитовний заклик і гібридна атака проти сім’ї буде зупинена», – йдеться у заяві за підписом нині головуючого у Раді Церков Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Злободенні виклики сучасності, які постали перед нашим багатостраждальним народом, змушують нас ще і ще підносити голос на його захист, − на захист самої основи нашого буття, нашої ідентичності, традиції та культури», − сказано у заяві ВРЦіРО.

У зверненні релігійних діячів України підкреслюється, що саме сім’я завжди була для українців тим осередком свободи, у якому навіть у найважчі часи зберігалася національна ідентичність – мова, культура, релігія, традиції:

«У всі віки нашого національного буття основою суспільного укладу народу була сім’я (родина). Всупереч різним тиранічним і тоталітарним системам, які владарювали на наших теренах, родина слугувала тим осередком свободи і любові, що не дав занепасти національній свідомості, мові, культурі, релігії та добрим традиціям. Створена і благословлена Всевишнім, ця перша людська спільнота й надалі виконує свою величну місію – бути основним місцем, де нуртує, розвивається і процвітає людське життя в усій його особистій, родинній і національній множинності та красі».

У сучасному світі сім’я як суспільна інституція переживає потужні атаки нових гендерних ідеологій тоталітарного типу – ідеологій, які загрожують самому існуванню сім’ї, нівелюють її сутність і цінності, в основі яких – повага до людської гідності та людського життя від зачаття до природної смерті. В Україні ці глобальні виклики мають характер систематичних атак, спрямованих на нищення традиційних цінностей, сім’ї і основ моралі – тобто на те, завдяки чому українці змогли зберегтися як народ і нація.

«На превеликий жаль, у ХХІ столітті перед українською родиною постали виклики нової гендерної ідеології тоталітарного типу, що загрожує самому існуванню сім’ї як союзу плідної і вірної любові між чоловіком і жінкою, та нівелює всі позитивні здобутки сімейного укладу життя нашого народу та його цінностей. До них належать: рівність у гідності та унікальність і особливість покликання чоловіка та жінки, виховання стосунків до здатності укладати подружжя та сприймати дар народження нового життя, пошана до гідності кожної людини і захист людського життя від зачаття до природної смерті, родинна солідарність і взаємодопомога поколінь, шанобливе ставлення до батьків і старших осіб, повага до прав дитини, неприпустимість домашнього насильства та цькування тощо.

Ми всі стаємо свідками того, як сьогодні всіляко намагаються очорнити все, що стосується виплеканих століттями сімейних цінностей українського народу, називаючи їх стереотипами, прирівнюючи стать лише до соціальної ролі, чого, на переконання новітніх ідеологів, треба позбутися. Ми бачимо щоразу чіткіше протиставлення традиційних сімейних і європейських цінностей, що є нічим іншим, як цинічною підміною понять і спланованою атакою на європейський вибір нашого народу. У різних містах України дедалі частіше організовуються публічні провокації проти суспільної моралі, які, найімовірніше, є складовою систематичного нищення морального здоров’я нашого народу. Ці заходи − частина стратегії, що має на меті поступово нав’язати нам таке сприйняття людської статевості та сімейного життя, яке ніколи не було притаманними Україні. При цьому навіть лунають погрози кримінального переслідування інакомислячих», − йдеться у заяві ВРЦіРО.

Дивитися також

Релігійні діячі застерігають усіх віруючих від будь-яких насильницьких дій у відповідь на провокації і закликають відстоювати свої права як законослухняні громадяни у вільній країні. Релігійні лідери просять вірних усіх релігій і конфесій про спільну молитву протягом трьох днів на підтримку сімейних цінностей та починань на їхній захист.

«Стоячи перед лицем цих новітніх небезпек, ми застерігаємо всіх віруючих людей від будь-яких насильницьких дій і використання мови ненависті для обстоювання наших переконань. Натомість закликаємо: активно користуймося своїми громадянськими правами і, як законослухняні люди у вільній країні, подаваймо приклади зразкового родинного життя, популяризуючи тим самим його красу та божественну досконалість і захоплюючи сучасну людину свідченням радості родинного життя та сяйвом життєвої мудрості цілих поколінь.

Ми відчуваємо біль у серцях багатьох вірних синів і дочок України і просимо засвідчити свої переконання в найбільш відповідний і відповідальний спосіб − звершуючи від п’ятниці, 17 вересня, до неділі, 19 вересня (включно), молитву за збереження сім’ї та України. Віримо, що Господь почує наш молитовний заклик і ця гібридна атака проти сім’ї буде зупинена», − закликають релігійні лідери.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку