Зараз читаєте
Мамант Кесарійський

Мамант Кесарійський

мученик Мамант, мученик, 15 вересня свято, парафія жон-мироносиць уапц, уапц

15 вересня молитовно вшановують пам’ять мученика Маманта і його батьків Феодота і Руфини. Святому найчастіше моляться про позбавлення несправедливості та боргів.

Мамант народився у в’язниці, де тримали його батьків. Навіть в таких умовах їм вдалося виховати сина у християнській вірі. Через декілька років після народження Мамант осиротів. Хлопчика взяла до себе багата християнка Аммія. Жінка щиро полюбила Маманта, тому дала йому найкращу освіту та виховання.

Дуже багато людей Мамант навернув до Христа ще до свого повноліття. Про це дізнався правитель Демокріт і наказав схопити юнака. На суді святий відмовився поклонятись ідолам і сповідував себе ревним християнином. Його піддавали жорстоким тортурам, які святий мужньо витримав. Одного разу, під час тортур, з’явився ангел щоб врятувати мученика і велів йому жити на горі в пустелі.

Створивши невелику церкву, він відкрив в собі дивовижну владу над природою. Святий почав спілкуватись з тваринами, які завжди збирались біля церкви. Мамант почав готувати сир з молока диких кіз і роздавав його бідним.

Дивитися також
Дізнайтеся про важливість свята Жінок-мироносиць та прийняття побажань здоров'я, щастя та перемоги для українських жінок.

Правитель швидко про це дізнався і послав за ним воїнів. Святий Мамант сам віддався в руки мучителів. На суді його намагалися кинути на поталу диким звірам, але ті його не стали чіпати. Тоді святого смертельно усікли тризубом і відпустили. Мамант дістався до кам’яної печери і там відійшов до Господа.

Переглянути коментар (1)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку