Зараз читаєте
Милосердний Іоанн Воїн

Милосердний Іоанн Воїн

Іоанн Воїн

12 серпня – день пам’яті святого мученика Іоана Воїна. Його шанують насамперед як покровителя військових, всіх скривджених, невинно засуджених та скорботних людей. Також святого Івана Воїна шанують як захисника подорожніх. Йому замовляють молебень і ставлять свічки в церкві родичі тих, хто вирушає в далеку або небезпечну дорогу.

Святий Іоан Воїн служив в імператорському війську жорстокого Юліана Відступника (331-363). В той час імператор наказав відновити переслідування християн: їх схоплювали, кидали до темниць та піддавали страшним тортурам. Цей наказ отримав і Іоан, але, всупереч волі імператора, він допомагав не тільки християнам, а всім, хто тоді потрапив до темниці. Багатьох Іоан попереджав про напади воїнів та допомагав ховатись від них.

Коли Юліан Відступник дізнався чим займався святий мученик Іоан Воїн, то негайно віддав наказ кинути його до темниці. Але коли імператор загинув на війні з персами, Іоанн був випущений на волю. Надалі святий мученик вів благочестиве життя і помер власною смертю. Його мощі були перенесені до церкви Іоанна Богослова в Константинополі.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку