Зараз читаєте
Міжнародний Запрос: Предстоятелі Православ’я з України та Фінляндії звернулися до православних Фінляндії

Міжнародний Запрос: Предстоятелі Православ’я з України та Фінляндії звернулися до православних Фінляндії

Спільний лист із Турку: Предстоятелі ПЦУ та Фінської Церкви моляться разом і висловлюють підтримку українцям у Фінляндії.

Духовна підтримка: Спільний Пастирський лист для українців у Фінляндії

На запрошення Високопреосвященного Архієпископа Гельсінкі і всієї Фінляндії Лева, Предстоятеля автономної Православної Церкви Фінляндії у складі Вселенського Патріархату, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, та інші члени делегації ПЦУ відвідали православну громаду м. Турку на честь святої Олександри. На молитві, яку звершило місцеве духовенство, були присутні також лютеранські єпископи Фінляндії, Данії та України.

Під час молебню були піднесені прохання про мир в Україні, про тих, хто страждає від російської агресії, зокрема про вимушених біженців. Також була звершена заупокійна молитва про загиблих в Україні воїнів та мирних мешканців.

Після завершення богослужіння, яке відбувалося фінською, українською та англійською мовами, Предстоятелі Фінської та Української Православних Церков виголосили та підписали спільний Пастирський лист до православних українців, які перебувають у Фінляндії, наступного змісту:

Спільний пастирський лист Архієпископа Гельсінського і всієї Фінляндії Лева та Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія для українських православних, які проживають у Фінляндії

«Я тебе не покину і не відступлю від тебе!» ( Євр. 13 : 5)

Улюблені у Христі брати і сестри, дорогі українці Фінляндії!

«Сам Господь буде йти перед тобою. Він буде з тобою, не відступить від тебе і не залишить тебе. Тож не бійся і не тривожся» (Втор. 31: 8). Цими словами надії з Біблії, як Предстоятелі Православних Церков Фінляндії та України з батьківською любов’ю звертаємося до всіх вас, хто знайшов свій дім у Фінляндії. Незважаючи на злочинну агресивну війну Росії проти України та всі випробування, страждання і втрати, ми відчуваємо постійну присутність і близькість Бога, стаючи свідками сповнення Його обітниці: «Я тебе не покину і не відступлю від тебе» (Євр. 13: 5) також «Господь – мені помічник, тож я не боятимусь. Що зробить мені людина?» (Євр. 13: 6).

Ми ревно молимося за справедливий і міцний мир в Україні. У наших молитвах ми особливо згадуємо тих, хто в тяжкі хвилини залишився на Батьківщині, тих, хто боронить свободу своєї країни, свого народу, гідність життя, майбутнє своїх дітей і онуків. Ці сміливі та самовіддані люди – чоловіки і жінки, молоді та старші – є прикладом для всіх.

Сьогодні Україна, як Рахиль у Біблії, оплакує своїх дітей, яких уже немає (Єрем. 31: 15; Мф. 2: 18): загиблих, ув’язнених, вимушено переселених, зниклих безвісти та мільйони тих, кому довелося залишити батьківщину й шукати притулку в діаспорі. Запевняємо, що хоча ви подолали багато кордонів, щоб приїхати сюди, Віра об’єднує Православні Церкви України та Фінляндії.

Крім того, наші країни поділяють унікальні історичні стосунки: Святе місто Київ колись було значним центром віри та просвіти для північних народів. Завдяки цій спадщині перші місіонери та пастирі Церкви Фінляндії також походили з цього регіону. Завдяки цим плідним духовним зв’язкам православні віруючі на Півночі змогли заснувати власну християнську культуру та побудувати тут свою церкву.

Дорогі брати і сестри!

Дивитися також

Тому з довірою звертайтеся до Православної Церкви Фінляндії. Як Автономна Церква у складі Вселенського Патріархату, вона завжди є поруч з вами, як мати, що молиться Господу та служить з милосердям. Спільно, як Предстоятелі Церков, ми запрошуємо всіх шукати духовного притулку у своїх громадах, демонструючи, що багатство православ’я полягає в його різноманітності та красі поза мовними та культурними кордонами. Запевняємо, що для вас відкриті десятки церков і каплиць у різних містах і селах по всій Фінляндії. Вони хочуть прийняти вас і обійняти, відчуваючи, що Церква не покидає і ніколи не відступиться від вас.

Ми молимося, нехай безмежна благодать і благословення Триєдиного Бога буде з вами,

Лев,
Архієпископ Гельсінський та усієї Фінляндії

Епіфаній,
Митрополит Київський і всієї України

Після виголошення листа Блаженнійший владика поспілкувався з православними українцями, які мешкають в Турку та околиці і прийшли на молитву до храму святої Олександри.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку