Зараз читаєте
Молитва до Святого Апостола та Євангелиста Луки

Молитва до Святого Апостола та Євангелиста Луки

Ім’я цього святого з грецької перекладається як «світлий» або «народжений на світанку». Ми знаємо його як апостола від 70-ти, який був посланий Господом на першу проповідь про Царство Небесне ще за земного життя Спасителя. Також знаємо, що святий Лука записав одне з чотирьох Євангелій та книгу Діянь святих апостолів. За професією був лікарем, а також мав хист до малювання – апостолу Луці приписують авторство перших ікон Божої Матері.

Святий Лука жив у І столітті від Різдва Христового. Родом походив з Антіохії Сирійської, був освіченою людиною, знав кілька мов. Почувши про Спасителя, Лука прибув до Палестини і тут палко сприйняв спасенне вчення від Господа.

Він брав участь у другій місіонерській подорожі святого апостола Павла. З тих пір їхні благовісницькі труди стали спільними, і навіть коли святого Павла залишили всі його подвижники, то апостол Лука єдиний залишився з ним, допомагаючи звершувати подвиг служіння (2 Тим. 4: 10). Після мученицької смерті апостола Павла, Лука відправився з проповіддю в Єгипет, Фіваїду, Лівію і Ахайю.

На початку 60-х років святий Лука написав Євангеліє. З усіх євангелистів він найкраще дотримується історичності у викладі подій. Мету своєї євангельської оповіді він пояснив так: «Оскільки багато хто почав складати оповіді про добре відомі нам речі, як передали нам ті, що від самого початку були очевидцями і служителями Слова, то спало на думку й мені, старанно дослідивши все від початку, по порядку описати…» (Лк. 1: 1-3).

Євангеліє від Луки написане з використанням фактів християнської історії, усного Передання та розповідей Пречистої Діви Марії. Книгу Діянь святих апостолів він написав у 62-63 роках у Римі. Вона, будучи продовженням Євангелія, розповідає про служіння, труди та подвиги святих апостолів після Вознесіння Спасителя. Головною темою є розповідь про Апостольський Собор 51-го року як основоположну подію в житті Церкви, яка стала догматичним підґрунтям для відмежування християнства від юдейства і самостійного поширення його у світі.

Де закінчив земне життя святий апостол і євангелист Лука, достеменно не відомо. За одними джерелами, він помер у віці вісімдесяти років в м. Фіви. Святий Григорій Богослов зазначав, що євангелист Лука закінчив свій подвиг мученицькою смертю в Патрах Ахайських. Ще одне свідчення стверджує, що його було повішано на оливковому дереві. Ми ж у день пам’яті святого апостола згадуємо його життя і труди, аби брати приклад вірності й ревності спасительного служіння.

Особлива молитва до святого Луки

О всеблаженний святителю отче наш Луко, великий угоднику Христовий. Прикладаючи руки до чесних мощів твоїх, якоже чада батька молимо тебе ревно: почуй нас гpiшних і принеси молитву нашу до Милостивого і людинолюбного Бога.

Дивитися також
Проповідь о.Романа Будзинськтго: чи повинні ми брати участь у Страстях Христа?

Йому ж ти нині в радості святих предстоїш. Віруємо бо, яко ти любиш тою ж любов’ю, бо нею вся ближніх полюбив, перебуваючи на землі. Випроси у Христа Бога нашого, нехай виконає прохання наше у Своїх проявах віри і благочестя: пастирям, щоб Він дав святу ревність і піклування про порятунок ввірених їм людей.

Всім нам подай, що просимо: землі плодоносити, від голоду, і бурі порятунок. Скорботним – розраду, нeдугу зцілення, заблукавших на шлях істини поверни. Подай нам усім твоє архіпастирське благословення.

Настави нас на шлях, що веде до діл праведних, і моли про нас всесильнаго Бога, та в вічне життя сподобилися c тобою безперестанно славити Єдиносущну і Нероздільну Трійцю – Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Прокрутіть до початку