Зараз читаєте
Мученики Флор і Лавр

Мученики Флор і Лавр

Флор і Лавр

31 серпня – день пам’яті святих мучеників Флора і Лавра. З давніх часів їх вважають покровителями різноманітної домашньої худоби, особливо коней.

Рідні брати Флор і Лавр жили в ІІ столітті та походили з Візантії. За ремеслом брати були каменотесами, цьому їх навчили християни Прокл і Максим. Від них святі брати дізнались про християнство і увірували в Христа. Згодом Флор і Лавр вирішили переселитись до Іллірії.

Правитель міста послав братів у сусідню область для роботи над споруджуваним язичницьким храмом. Святі працювали на будівництві, роздаючи зароблені гроші жебракам, самі ж дотримувалися суворого посту і невпинно молилися.

Одного разу син місцевого жерця необережно підійшов до будівництва, і шматочок каменю потрапив йому в око, сильно пошкодивши його. Святі Флор і Лавр пообіцяли батьку юнака, що його син отримає зцілення. Вони взяли юнака до себе і наставили вірі в Христа. Після цього він одужав. Побачивши таке чудо батько хлопця також увірував в Христа.

Дивитися також

Коли будівля храму була закінчена, брати зібрали християн, які допомагали при будівництві, розтрощили ідолів і поставили в східній частині храму святий хрест. Дізнавшись про це, правитель області засудив до спалення колишнього жерця з його сином і всіх причетних християн. Мученики Флор і Лавр були кинуті в порожній колодязь і засипані землею. Через багато років святі мощі мучеників Флора і Лавра були знайдені нетлінними і перенесені до Константинополя.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку