Зараз читаєте
Митрополит Епіфаній: «Ми чекаємо на Перемогу, як батьки Іоана Предтечі чекали на його народження»

Митрополит Епіфаній: «Ми чекаємо на Перемогу, як батьки Іоана Предтечі чекали на його народження»

Відзначаючи сьогодні свято Різдва славного пророка, Предтечі Іоана, наш український народ чекає на ще одне, дуже важливе свято, яке відбудеться у майбутньому. День української перемоги. Дуже складно оминути увагою паралелі, які пов’язують ці два, здавалося б, зовсім різних свята.

Народження Іоана Хрестителя було передбачене – про нього батьків майбутнього пророка сповістив ангел. Та ця подія після багатьох років бездітності здавалася настільки неймовірною, що в неї не повірив навіть батько, Захарія. Так само майбутня перемога України з перших днів повномасштабного російського вторгнення викликала сумніви майже в усього світу. Адже століттями Україна сприймалася як слабша і приречена на поразку поруч з озброєним імперським монстром.

Нині ж більшість не сумнівається у нашій майбутній перемозі. А ми чекаємо на неї, як батьки Іоана Предтечі чекали на його народження. І так само ми розуміємо, що може минути доволі багато часу, за який хтось інший втратив би віру – але ми не маємо її втрачати! Маємо продовжувати молитися і вірити, боротися і працювати, адже Господь завжди з нами і не покине нас.

Дивитися також

Із Писання знаємо, що одразу після народження пророка розпочалися суперечки, як його наректи. Можливо, так само після перемоги у суспільстві розпалюватимуться конфлікти, і хтось підбурюватиме їх ззовні – але й тоді українці мають скеруватися прикладом батьків Іоана Предтечі, які не стали розділятися, і не дозволили комусь іншому їх розділити, але спільно нарекли сина іменем Іоан. І, мабуть, найважливіше. Усе своє життя пророк Іоан Хреститель присвятив благочестю, проповідуючи та спрямовуючи людей на праведний шлях – тим самим ведучи до спасіння тисячі душ. Так і ми, українці, коли здобудемо перемогу та на нашій землі запанує справедливий мир, – маємо не просто радіти перемозі, захищеній незалежності. Те, що ми здобудемо, маємо зберегти і примножити, перетворюючи кожне врятоване життя на тисячі врятованих життів: через благодійність, дипломатію, духовність, мистецтво, розвиток своєї держави та допомогу іншим.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2023 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку