Предстоятель ПЦУ очолив святкування в одній із найдавніших обителей України — Жидичинській Свято-Миколаївській обителі.
У день пам’яті святителя Миколая Митрополит Епіфаній засвідчив духовне відродження монастиря, що став символом воскресіння Церкви
Жидичинський монастир воскрес із минулого – Предстоятель ПЦУ звершив історичний візит у день свята святителя Миколая
У день свята перенесення мощей святителя Миколая до Барі Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній здійснив свій Першосвятительський візит до Жидичинського Свято-Миколаївського монастиря — однієї з найдавніших духовних святинь України.



Цьогоріч обитель відзначає подвійне свято — вшановує пам’ять свого небесного покровителя, святителя Миколая, та знаменну річницю з часу заснування монастиря. Цей візит Предстоятеля до Волинської єпархії є символічним і глибоко духовним, бо засвідчує живий зв’язок усіх частин Помісної Церкви.



«Слава Богу, нині всі радіємо, що цей монастир, який має глибоке історичне коріння… справді воскрес і ожив», — підкреслив Митрополит Епіфаній у своєму зверненні.



Упродовж віків Жидичинський монастир приймав чимало достойників і святих. Його історія була позначена періодами піднесення і занепаду, однак нині обитель живе повноцінним духовним життям. За словами Митрополита, відродження монастиря — це спільна радість усієї Церкви, адже «успіхи братії свідчать не заяви чи слова, але численні добрі діла».
Цей монастир не тільки молитовний осередок, а й духовна кузня, де гартується і виховується нове покоління служителів Церкви. «Ми є одне тіло церковне… а плоть її – це всі наші вірні й духовенство, наші громади, монастирі та єпархії по цілій Україні», — наголосив Предстоятель.
Блаженніший Митрополит також висловив щиру надію, що молитви святителя Миколая принесуть благословення Волинському краю, утвердять справедливий мир в Україні та зміцнять єдність Української Церкви навколо Київського Престолу.




