Зараз читаєте
Неділя 22-га після П’ятидесятниці. Пам’ять прпп. Никодима і Спиридона Печерських

Неділя 22-га після П’ятидесятниці. Пам’ять прпп. Никодима і Спиридона Печерських

Божественну Літургію 22-го недільного дня після великого свята Зішестя Святого Духа на апостолів звершив в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври Священноархімандрит обителі Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час соборного богослужіння Предстоятелю Української Православної Церкви співслужив сонм архієреїв, братія та гості монастиря у священному сані.

Після недільного євангельського читання сьогодні, 13 листопада 2022 р.Б., духовенство звернулися до пастви з первосвятительським словом, пояснивши чудесну подію вигнання легіону бісів з генісаретського біснуватого.

«У цьому євангельському оповіданні даються відповіді на дуже важливі питання, які можуть хвилювати людину. По-перше, зображено, що таке гординя, яка є опір Богу. Горда людина — не сильна, але слабка і вразлива. Зухвалість і страх — це властивості гордині. Сильною робить людину благодать Святого Духа. Також ми бачимо, яку владу має демон над людиною. Він не має жодної влади ні над ким. Але через попущення Бога з деяких причин біс іноді торкається людини, щоб вона побачила злу натуру диявола, зненавиділа його і звернулася до Бога. І по-третє, людина, полюбивши земне багатство, відкидає Бога. Це сталося з генісаретськими людьми.

Подивимося і ми на себе, брати і сестри, заглянемо в свою душу, щоб дізнатися, наскільки ми звернені до Бога, чи не відвернули ми від Нього до темних злих духів, порушуючи заповіді. Якщо грішимо, то постараємося звернутися до Бога і творити Його волю. Він дає Свою благодать тому, хто упокорюється. Людина, на якій почиває Святий Дух, сподоблюється вічного блаженства на Небі у Христі Ісусі Господі нашому!»

Дивитися також

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші землі нашій українській та порятунок від всякого ворога, а також про благословення Боже для усіх хто воює, волонтерить, молиться і посильно допомагає ЗСУ.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Прокрутіть до початку