Зараз читаєте
Офіційне звернення Наталії Шевчук до Митрополита Епіфанія: Збереження Свято-Петро-Павлівського монастиря в лоні ПЦУ

Офіційне звернення Наталії Шевчук до Митрополита Епіфанія: Збереження Свято-Петро-Павлівського монастиря в лоні ПЦУ

Офіційне звернення Наталії Шевчук до Митрополита Епіфанія: Збереження Свято-Петро-Павлівського монастиря в лоні ПЦУ

У листі до Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук звернулася з проханням про необхідність збереження Свято-Петро-Павлівського монастиря в лоні Української Православної Церкви (ПЦУ). У листі зазначено, що монастир на даний момент не входить до складу Православної Церкви України і юридично зберігає статус релігійної організації УАПЦ ТЄ. Наталія Шевчук виразила занепокоєння щодо майбутнього монастиря, зокрема через непроведення богослужінь та відсутність заходів щодо збереження історичної святині. У своєму зверненні вона закликала Митрополита Епіфанія особисто втрутитись і надати монастиреві статус ставропігії, а також провести перереєстрацію всіх юридичних документів для запобігання втраті церковної власності. Звернення було зроблене з метою збереження унікальної святині та підтримки монастирського життя в обителі.

Заклик зберегти і звернути увагу до історичної духовної святині України – Червоногородського Замку

11 липня 2023 року, на передодні дня вшанування пам’яті Первоверховних Апостолів Святих Петра і Павла, голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук звернулася до Предстоятеля Української Православної Церкви (Православної Церкви України), Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, з проханням звернути увагу на потребу збереження духовної спадщини, а саме Свято-Петро-Павлівського чоловічого монастиря на Тернопільщині.

У своєму листі, Наталія Шевчук зазначила, що Свято-Петро-Павлівський чоловічий монастир, який знаходиться у селі Нирків Тернопільської області, на даний момент юридично не перейшов до складу Української Православної Церкви (Православної Церкви України) і продовжує зберігати статус релігійної організації “Свято-Петро-Павлівський чоловічий монастир Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви”.

Предстоятелю
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)
Митрополиту Київському і всієї України ЕПІФАНІЮ

11 липня 2023 р.Б.

Ваше Блаженство!

Засвідчую свою повагу до Вас, як до глави нашої Святої Церкви, та доводжу до Вашого відома, що Свято-Петро-Павлівський чоловічий монастир на сьогодні, 11.07.2023, не переведений до складу Української Православної Церкви (Православної Церкви України) і юридично зберігає статус релігійної організації “Свято-Петро-Павлівський чоловічий монастир Тернопільської їпархії Української Автокефальної Православної Церкви” (Код: 26197313, Адреса: Україна, 48633, Тернопільська обл., Заліщицький р-н, село Нирків; Стан: зареєстровано, свідоцтво про державну реєстрацію недійсне).

Святиня XVII-го століття відома на Тернопільщині як Червоногородський Замок, є пам’яткою місцевого значення і потребує особливої Вашої уваги, оскільки раніше цей комплекс вже намагались продати представники УАПЦ у приватні руки.

Оскільки керуючий Тернопільсько-Бучацькою єпархією архієпископ Тихон (Петранюк Тарас Іванович) з якихось причин не здійснив за п’ять років необхідних кроків у інтересах нашої церкви та не виконав своїх прямих обов’язків як єпархіальний архієрей щодо збереження святині та налагодження чернечого життя в обителі, не провівши жодного Богослужіння в монастирі (навіть в дні Престольного Свята), прошу Ваше Блаженство особисто втрутитись та прийняти заходи для збереження унікальної святині, яка перебуває у власності УПЦ (ПЦУ). Прошу надати монастирю статус ставропігії (прямого підпорядкування Предстоятелю) та розпорядитись провести перереєстрацію всіх юридичних документів, щоб запобігти втраті церковної власності, а також укласти охоронний договір з представниками влади.

З повагою та проханням молитов за справедливий мир в Україні,

Голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”
Наталія Шевчук

Монастир, який має велику історичну цінність і відомий як Червоногородський Замок, є пам’яткою місцевого значення. Однак, раніше цей комплекс вже намагались продати представники Української Автокефальної Православної Церкви у приватні руки, а тому досі зберігаються ризики втрати церковного майна.

Дивитися також

У зверненні Наталія Шевчук також відзначила, що керуючий Тернопільсько-Бучацькою єпархією архієпископ Тихон Петранюк не виконує своїх обов’язків щодо збереження святині та розвитку чернечого життя в монастирі. Навіть під час Престольного Свята, сьогодні, монастир не був відвіданий архієпископом.

У своєму зверненні, Наталія Шевчук закликала Предстоятеля Української Православної Церкви втрутитися в ситуацію та прийняти заходи для збереження унікальної святині, яка неодмінно повинна перебувати у власності ПЦУ. Вона також запропонувала главі Церкви надати монастирю статус ставропігії і провести перереєстрацію всіх юридичних документів для запобігання втрати церковної власності.

Звернення Наталії Шевчук ставить на порядок денний необхідність збереження духовної спадщини та охорони церковної власності. Відповідне реагування Предстоятеля Української Православної Церкви може сприяти збереженню цінного культурного надбання і розвитку духовного життя в Свято-Петро-Павлівському чоловічому монастирі.

Нагадаємо:

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку