Архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон 26 вересня 2022 року зустрівся з начальником Головного управління ДСНС України у Тернопільській області полковником служби цивільного захисту Віктором Маслеєм. Під час зустрічі архієпископ Тихон висловив слова подяки усім пожежникам-рятувальникам за їхню щиру і важливу роботу.
Також з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, архіпастир вручив орден святого Юрія Переможця начальнику Головного управління Віктору Маслею.

А нам мимоволі пригадались інші події, пов’язані з пожежними, «пожежами» і «погорільцями».
Призначений на Луганську єпархію наприкінці 2009 року єпископ Тихон (Петранюк) так приклався до служіння, що й не зчувся як настав час звітувати священному синоду про виконані роботи. Але звітувати не було про що, бо всі кошти, виділені на побудову нового храму у Луганську, вже були витрачені на мажорне і далеко не чернече життя. Тож його преосвященству потрібно було виходити з патової ситуації, і тут у «бариги в рясі» визрів план, як уникнути покарання за розкрадання церковних коштів та майна.

Тихон-Петранюк, як керуючий Луганською Єпархією УПЦ КП, робить офіційну заяву про підпал дерев’яного храму на честь Архістратига Божого Михаїла у м. Луганську. Мовляв, збитки становили понад 300 тис. грн.

Першою реакцією на новину про підпал храму УПЦ КП був шок… А як ще реагувати на звістку, що невідомі спалили майже добудований дерев’яний храм?! Тим паче що луганські прибічники Київського патріархату чекали на нього кілька років, проводячи служби у вагончиках та пристосованих приміщеннях… І тут, коли з’явилася надія в обласному центрі розпочати будівництво храму Архістратига Михаїла, – раптом «сталася пожежа».

Тихон-Петранюк безталанно розігрує жертву підпалу, безутішно переживає втрату церковного майна. Емоційно розповідає про «нелюдей», про роботи, що нібито велися в одному зі складських приміщень у Малій Вергунці. Однак розповісти все це «на камеру» владика чемно відмовляється… Та як з’ясувалося згодом, мовчав лише «потерпілий» Тихон.

Трагікомедія з «підпалом» церкви роздмухувалась у кращих традиціях цього жанру.
Тим часом журналісти телефонують до МНС, бо подію вартістю в 300 тис. грн. важко не помітити. Але там (о диво!) нічого не чули про пожежу ?! Мало того, нічого про цей випадок не знали і правоохоронці. Цілком логічне питання: навіщо Тихону-Петранюк вирішив стати погорільцем?

Тим часом у Луганську не припиняли пошуки «згорілої» Церкви Київського Патріархату.
В інтерв’ю одному з луганських видань отець Василь, настоятель храму, здивовано говорив, що не розуміє, звідки з’явилася інформація про підпал, адже в них «нічого не горіло».
Даючи інтерв’ю газеті «Восточный вариант», отець Василь ще не знав, що Тихон категорично заборонив коментувати «пожежу».

Тож пожежі не було. Єпископ Тихон (Петранюк) таким чином намагався приховати фінансові розтрати не за призначенням. Логічно, що наступним кроком недолугого палія стало зникнення: святий комбінатор подався навтьоки!
Джерело: Пресслужба Тернопільської Єпархії ПЦУ