Зараз читаєте
Пам’яті святих Кирика та Юліти

Пам’яті святих Кирика та Юліти

Кирик та Юліта

28 липня – день пам’яті святих мучеників Кирика та Юліти. Святим моляться про сімейне щастя і одужання хворих дітей.

Кирик та Юліта походили з міста Іконії в Малій Азії. Свята Юліта була знатного роду і сповідувала себе ревною християнкою. Рано залишившись вдовою, вона виховувала свого трирічного сина Кирика.

За часи правління імператора Діоклетіана розпочалось гоніння християн. Свята Юліта забрала сина та, залишивши будинок з майном, покинула місто.

Під виглядом жебраків святі мученики переховувались містами, але близько 305 року їх затримали і повели на суд до імператора Олександра. Свята Юліта твердо сповідувала себе християнкою, навіть жорстокі тортури не змусили її зректися віри в Христа.

Дивитися також

Малий Кирик гірко плакав, дивлячись на муки своєї матері, і рвався до неї. Імператор Олександр спробував заспокоїти його, але хлопчик закричав: «Пустіть мене до матері, я християнин». Імператор наказав скинути дитину з висоти помосту на кам’яні сходи, хлопчик покотився вниз, вдаряючись об гострі кути, і помер. Мати, побачивши свого вбитого сина, подякувала Богові за те, що Він удостоїв сина  мученицького вінця. Після тривалих тортур святу Юліту вбили мечем.

Мощі святих Кирика і Юліти знайшли під час царювання святого рівноапостольного царя Костянтина. На честь святих мучеників поблизу Константинополя був влаштований монастир, а недалеко від Єрусалиму споруджений храм.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку