Зараз читаєте
Почаївський Менталітет: РПЦ+УПЦ= Патріарх Кіріл

Почаївський Менталітет: РПЦ+УПЦ= Патріарх Кіріл

Детальний аналіз, як РПЦ та патріарх Кіріл використовують ритуали та пропаганду для формування почаївського ворожого синдрому.

Сучасні способи формування та накручування за рахунок ритуалів і пропаганди; маніпуляція свідомістю вірян

В Почаєві пропаганді РПЦ за десятеліття вдалось сформувати особливий менталітет, який віддзеркалює вплив Російської Православної Церкви (РПЦ) та патріарха Кіріла. Релігійний публіцист Денис Таргонський зазначає, що ритуальна та обрядова культура в Почаєві створює середовище, де відсутність мислення та вибору перетворюється на принцип аскетичного послуху.

Таргонський вказує на розробку специфічної пропаганди, що використовується для впливу на віруючих. Лаври виконують різні ролі: Київська, призначена для інтелігенції, та Почаївська, яка є центром паломництва для простого народу. Проповіді патріарха Кіріла подаються через книги для інтелігенції та почаївські листки для простих людей.

У своїй доповіді, Таргонський розкриває механізм накручування віруючих через пропаганду. Листівки, що розповсюджують ідеї глобалізації, воєнної загрози та антизахідної істерії, стають засобом формування уявлень про світ. Віруючі у Почаєві переконані, що їхня спасіння можливе лише біля Лаври, вірячи у переформульовану пропаганду холодної війни.

Важливою частиною релігійного впливу є культ старців, який має величезну вагу серед віруючих. Таргонський відзначає, що цей культ часто ґрунтується на приписуванні старцям слів, які вони ніколи не висловлювали. Сучасна пропаганда звертається до старших людей, що залишаються глибоко травмованими, але молодь може знайти нові перспективи в новій теології Помісної Православної Церкви України (ПЦУ).

 

Дивитися також
Повернення героїв "Азовсталі": Україна радіє та підносить молитви

Таким чином, ситуація в Почаєві відображає сліди російського релігійного впливу, що сплітається з політикою та формує специфічний менталітет віруючих, використовуючи ритуали, листівки та культ старців.

«В Почаєві за багаторічних зусиль РПЦ та патріарха Кирила сформували особливий почаївський менталітет, – розповідає бакалавр богослов’я, релігійний публіцист Денис Таргонський, – я багато років сміявся над книжками, брошурами, дурнуватими проповідями, які бачив і чув у Почаєві, а в 2014 році я зрозумів, що сміятися було не варто, бо це працює проти України. У Почаєві дуже строга ритуальна та обрядова культура, яка не передбачає мислення, вибору, аналізу. Принцип аскетичного послуху виривається з контексту відносин наставника та духовного чада і вставляється у механізм стосунків верхів та низів. Низи, які довіряють церкві, некритично ставляться до проповіді, яка по суті є політичною. Коли ти критикуєш проповіді, вони кажуть: ти проти церкви. Патріарх Кирило, який створив пропаганду русміра знав, що таке гомілетика та риторика, і він користувався тим, щоб люди, які є носіями строгої ритуальної культури, приймають на віру все, що він каже, у тому числі чисто політичні проповіді… Є дві лаври, Київська (вона більше для міщан, там “русскій мір” запаковували, як для інтелігенції. Я побачив там у крамниці проповіді патріарха Кіріла із заголовком «Церква, яка формує дух нації. Згадав, що те саме Гітлер казав на могилі Барбаросси), а Почаївська лавра – центр паломництва для простого народу. І ці всі ідеї, які транслював Кіріл, розроблялися на Луб’янці подавалися у його книжках для інтелігенції, і поширювалося потім по парафіях, нижче і нижче із відповідними способами доставки та формулювань. Для Києва – книжки, для Почаєва – почаївські листки і людина, яка почитає листівку про глобалізацію, наприклад, думає, що знає всю історію світу, бо так сказав Кіріло. У 2013 році якийсь почаївський паломник мене переконував, що буде війна …Бо ця ідея поширювалася через почаївський листок. Що казав Кіріл? Буде війна проти сил зла, «русскій дух» у небезпеці. І Україна, мовляв, має священну місію, зіграти роль, щоб зберегти та посилити русскій мір. У листівках людей готували до війни, там відтворювалася полеміка холодної війни, антизахідна істерія проти ІНН, чипізації. І я переконаний, що ця пропаганда у чомусь спрацювала, бо переважна більшість почаївських вірян думають, що сьогодні йде війна жидо-масонів проти Лаври, щоб знищити православ’я. Навколо Лаври сформувався почаївський менталітет за яким спасіння можливе тільки біля Лаври і яка абсолютно вірить у переформульовану пропаганду холодної війни.

Ніякі аргументи не працюють, бо Кіріл вивчив методи маніпуляції. Все, що каже патріарх Кіріл заходить у свідомість через листівки, а потім «легітимізується» тим, що, мовляв, старці говорять так само. Культ старців має величезну вагу, хоча дуже часто їх або не існувало, або їм приписували слова. Я знаю старця, для якого подвиг віри – зректися паспорта та коду, його чада продавали бізнес, бо чекали кінець світу. Це пропаганда до минулого, старших людей ми не переробимо, вони глибоко травмовані. Нова теологія автокефальної ПЦУ покаже чудовий світ і буде залучати молодь майбутнім».

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку