Зараз читаєте
Преподобний Симеон Стовпник

Преподобний Симеон Стовпник

Преподобний Симеон, Симеон Стовпник, Стовпник, 14 вересня, Парафія Жон-Мироносиць, УАПЦ,

14 вересня – день пам’яті преподобного Симеона Стовпника і його матері Марти. Святий Симеон найбільш відомий як засновник нової аскези – стовпництва.

Народився преподобний в сім’ї християн. Ще з дитинства він любив відвідувати богослужіння, читати Євангеліє та розмовляти з мудрецями. У 18 років Симеон відправився в монастир, де прославився своєю ревністю до аскетизму. Він проводив у молитвах дні та ночі, відмовлявся від їжі та води. Настоятеля стривожила така поведінка, тому він запропонував Симеону поблажливіше до себе ставитись або піти з монастиря. Юнак пішов геть і оселився на дні закинутого колодязя, продовжуючи дотримуватись найсуровіших обітниць.

Три роки свого життя Симеон провів в кам’яній печері. З допомогою Господа, він провів всю святу Чотиридесятницю Великого посту без води та крихти їжі. Після цього, в народі поширювались чутки про преподобного. Люди відвідували Симеона, щоб отримати його благословення, пораду чи, навіть, зцілення.

Дивитися також
Від Господньої Пасхи до Великодня: Історія та традиції

Щоб уникнути спокус мирського життя, Симеон побудував високий стовп і оселився на ньому, подалі від слави. Преподобний провів там 37 років, присвячених молитві та чернечим подвигам.

Переглянути коментар (1)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку