Зараз читаєте
Престольне свято на честь святих рівноапостольних Жінок-Мироносиць

Престольне свято на честь святих рівноапостольних Жінок-Мироносиць

До престольного дня в честь святих рівноапостольних Жінок-Мироносиць на парафії, готувалися всі парафіяни і чекали цього свята з благоговінням. Сьогодні особливо радісний і урочистий день для громади – відтепер в храмі Святих Жінок-Мироносиць с. Почапинці Тернопільської обл., постійно зберігатиметься ікона святої мироносиці Марії Магдалини з часткою її Чесних Мощей.

Церква шанує Святу Марію Магдалину, як Апостола серед апостолів, ця жінка проповідувала Воскресіння Христове самим апостолам, а потім і по всьому світу.

Цю святиню передали в дар парафії Духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира – Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Православної Церкви України ОЛЕКСАНДР (Драбинко) та Голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія – Наталія Михайлівна Шевчук.

На прикрашеному квітами аналої ікона святої. Легенда розповідає про незвичайну красу Марії Магдалини. В іконографії свята зображується не тільки з Хрестом в руці – символом хрещення і порятунку від вічної смерті (що характерно для іконографії рівноапостольних), але і, з алябастровою пляшечкою, наповненою запашним миром для помазання тіла померлого Спасителя, або з червоним яйцем, нагадуючи нам переказ про  зустрічі з римським імператором Тиверія I, який увірував в Воскреслого Христа по натхненній розповіді св.  Марії.  

Безумовна любов до Христа, відданість і віра відрізняють цю святу, яка незважаючи ні на що, перемагаючи страх власної смерті стояла при Хресті, по смерті Господа – оплакуючи Пречисте Тіло і затемна поспішала з ароматами до Гробу віддати останні почесті Розіп’ятому.  Навіть коли вона не знайшла Тіла Христового у Гробі, надія не покидала її.  За стійкість віри свята була удостоєна проповіді серед апостолів.

Парафіяни храму Святих Жінок-Мироносиць і всі ті, хто особливо шанує святу, відтепер матимуть змогу помолитися у будь-який час і попросити заступництва св. Марії Магдалини перед Господом. Святкове богослужіння звершив настоятель храму митр.прот.  Роман Будзинський у співслужінні з духовенством Православної Церкви України.

З особливим трепетом віруючі зверталися в молитовних співах до святої рівноапостольної: «За Христом, що задля нас від  Діви народився,  пішла ти, Маріє Магдалино, додержуючи його заповіти й навчання. Тому сьогодні, шануючи твою пам’ять,  приймаємо прощення гріхів — за молитвами твоїми…»

Дивитися також

Після закінчення Божественної літургії отець Роман Будзинський звернувся до віруючих зі словами привітання з престольним днем ​​- днем ​​пам’яті святих Жінок-Мироносиць. Настоятель побажав усім міцності духу, переносити життєві тяготи так, як святі Жінки-Мироносиці, бути вірними Христу, любити Бога. Отець Роман, запросив прихожан храму в єдиній молитві вшанувати пам’ять святих жінок-мироносиць і невпинно благати миру для України, просити повернення дітей землі української додому, палко бажати молитвою випалити вогнем життєтворчим всю кволість у серцях і бути твердими у вірі, надії і любові до Господа, який утримує життя кожного з нас.  

У сам день свята за традицією був відслужений водосвятний молебень. Віруючі парафіяни отримали можливість доторкнутися до ще одного прояву Божественної благодаті – святої води.  З особливою ретельністю парафіяни зверталися до Пресвятої Богородиці і Господа в молитвах з проханням умилосердитись і подати віруючим святиню для зцілення душі і тіла.

Прес-служба Парафії святих Жон-Мироносиць

Переглянути коментар (1)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку