Зараз читаєте
Прощена неділя

Прощена неділя

Прощена неділя – це день, коли потрібно щиро просити прощення, а ще це остання неділя перед початком серйозного великоднього посту. Сьогодні кожен християнин повинен отримати прощення за свої дрібні або великі гріхи, щоб увійти у Великий піст кришталево чистим, зі світлою душею.

Прощена неділя є вкрай важливим днем в церковному календарі, адже саме сьогодні віряни очищують своє тіло та душу від давніх образ та мук совісті, таким чином готуючись до Великого посту.  Вважається, що в Прощену неділю не пробачити когось або ж лихословити – великий гріх. Тому ми повинні зробити все можливе, щоб знайти в собі сили змиритися з ворогами.

Вперше традиція просити вибачення і самому його отримувати з’явилася у Палестині. У тамтешніх ченців було прийнято йти в пустелю і знаходитися там в повній самоті, посилюючи таким чином свої молитви і покаяння.

Через сорок днів вони мали повернутися, проте не всім це судилося. Хтось гинув від спеки і браку води, на когось нападали дикі тварини. Саме тому, перед тим, як вирушити в небезпечну і самотню подорож пустелею, ченці збиралися всі разом і прощалися.

Дивитися також

Щоб очиститися від усього гріховного і поганого, вони просили один в одного прощення, звертаючись зі словами: «Прости мене, будь ласка, якщо у чому винен перед тобою». А далі перераховувалися всі можливі провини, образи і різні непорозуміння, за які необхідно було отримати щире прощення.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку