Зараз читаєте
Різдвяний піст 2023: Новий Рік за новоюліанським календарем

Різдвяний піст 2023: Новий Рік за новоюліанським календарем

Цього року вперше завершимо Різдвяний піст до Нового року, відзначаючи Різдво Христове за новоюліанським календарем. Детальний графік подій та святкувань у грудні, включаючи вшанування святих та особливі дати.

Розклад святкувань та вшанування святих у грудні

У цьому році ми вперше завершимо Різдвяний піст до Нового року, адже відзначатимемо Різдво Христове за новоюліанським календарем – 25 грудня. Відтак, Різдвяний святвечір припаде на 24 грудня, неділю. У вівторок, 26 грудня, в день післясвята Різдва Христового, відзначатимемо Собор Пресвятої Богородицi. А в останній день грудня буде віддання свята Різдва Христового і день вшанування пам՚яті преподобної Меланії Римлянки та святителя Київського Петра Могили.

Всі грудневі дні до Різдва Христового теж багаті на дні вшанування пам՚яті святих і святкові дати – недарма кажуть, що в грудні що не день, то свято. 4 грудня вшановуватимемо великомученицю Варвару, 5-го – преподобного Саву. 6 грудня – день святого Миколая Чудотворця, а 9-го день ангела жінок, що носять ім’я Анна (в цей день Церква згадує зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці та день пам՚яті пророчиці Анни, матері пророка Самуїла).

Дивитися також

11 грудня – преподобного Никона Києво-Печерського, а 12-го – святителя Спиридона чудотворця. 13 грудня згадуватимемо пам՚ять мучеників Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія та Ореста, а 15-го – святителя Стефана. До речі, 15 грудня цього року – п’ята річниця історичного Об’єднавчого Собору українського Православ’я, за результатами якого утвердилася наша єдина помісна Православна Церква України. Слава Богу за все!

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку