Зараз читаєте
Слово настоятеля о.Романа з проповіді виголошеної у день пам’яті Святителя Миколая, Архієпископа Мир Лікійських Чудотворця 19 грудня 2018 р. Б.

Слово настоятеля о.Романа з проповіді виголошеної у день пам’яті Святителя Миколая, Архієпископа Мир Лікійських Чудотворця 19 грудня 2018 р. Б.

В Імя Отця, і Сина, і Святого Духа.

Весь світ завмер сьогодні у дивній радості, відчувається особлива Божа благодать котра наповнює наші душі та серця. Сьогодні Православна Церква вшановує пам’ять вселенського великого святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця.

Із життєпису святителя знаємо, що він народився у заможній родині. Маючи високий соціальний статус, він ні в чому не мав нужди і був наділений всіма земними достатками. Та Миколай Чудотворець мав більші скарби за всі земні разом взяті, скарби духовні, адже він зберіг у своєму серці його чистоту, смирення, розуміння людської біди, і що найголовніше – щедру доброту яку він завжди проявляв коли бачив нужденну людину, за що і став святим.

Кожна віруюча людина щоденно звертається до святителя із надією, що він своїм святительським заступництвом та покровом вислухає їх моління та прохання і випросить у Господа милосердя та допомоги. Миколай Чудотворець для кожного із нас являє собою великий ангельський образ доброчесності та праведності. На нього стараються рівнятись у доброчинствах. Він, як написано у святих молитвах, чеснота чеснот, щедрота всіх щедрот, благо всіх благ, тому то й ми возвеличуємо його як воістину людину яка достойна слави від Господа.

Дивитися також

Святитель Миколай для кожного із нас являється учителем святості, учителем виконання Божих Законів та учителем любові до ближнього. «Освячуйтесь та будьте святими, тому що Я (Господь Бог ваш) є святим», говорить Христос у Святому Євангелії. Почувши заклик Спасителя, Миколай Чудотворець, лишивши турботи земного життя, взяв на свої плечі хреста і крок за кроком ішов услід за Господом і в повній мірі виконав слова Христові.

Хочеться щоб святитель Миколай і надалі у нашому житті був дороговказом у цьому наповненому гріховних підступів світі. Щоб його добре серце стало нашим добрим серцем, його праведність стала нашою праведністю, щоб його святість стала і нашою святістю.

З днем святого Миколая Чудотворця!

Слава Ісусу Христу!

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку