Зараз читаєте
Собор Архангела Гавриїла

Собор Архангела Гавриїла

Архангел Гавриїл

26 липня – день присвячений пам’яті архангела Гавриїла. Ім’я Гавриїл перекладається як «Божий Правитель». За християнськими традиціями архангел відкриває людям таємне знання Бога.

Архангел Гавриїл входить в сонм вищих Ангелів – безсмертних безтілесних духів, служителів Божих, створених Богом раніше людини.

Служіння архангела Гавриїла направлено на порятунок роду людського, на повернення людей до Творця і Вседержителя. Як в старозавітні, так і в новозавітні часи архангел Гавриїл сповіщав про головні події в духовній історії людства.

В цей день прийнято згадувати всі діяння архангела.

Він навчив в пустелі праотця Мойсея книжному писанню, повідомив йому про початок світу і створення першої людини Адама, повідав йому про життя і діяння колишніх патріархів, розповів про потоп і поділ мов, пояснив йому розташування небесних планет і стихій, навчив його арифметиці, геометрії і різної мудрості.

Пророку Даниїлу він розповідав про долю єврейського народу, передав праведній Анні звістку про народження Діви Марії. Також архангел Гавриїл сповістив священика Захарію про народження Іоанна Предтечі від неплідної дружини Єлизавети.

Дивитися також

Саме архангел Гавриїл був посланий для підкріплення Спасителя під час молитви в Гефсиманському саду і потім для того, щоб сповістити Богоматері день Її Успіння.

На іконах архангел Гавриїл зображується іноді з білою лілією в руці, яку за переказами він приніс Діві Марії в день Благовіщення.

Архангел Гавриїл – покровитель музикантів і вчителів, йому моляться про зачаття дітей при безплідді і допомоги в усиновленні, майбутні мами і тата звертаються з молитвою про благополучний перебіг вагітності.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку