Зараз читаєте
Священномученик Афіноген

Священномученик Афіноген

Священномученик Афіноген

29 липня вшановується пам’ять священномученика Афіногена і десяти учнів його.

В роки життя Афіногена († 304 або 311) тривало гоніння християн. В Севастії правитель Філомарх вирішив влаштувати велике язичницьке свято для жителів міста і наказав людям починати приносити жертви ідолам. Але жителі Севастії, у більшості християни, відмовилися брати участь в язичницькому святі. Розгніваний правитель наказав своїм воїнам бити народ, і багато християн прийняли тоді мученицькі вінці.

Філомарху стало відомо, що християнство поширилося завдяки проповіді єпископа Афіногена. Він наказав розшукати старця і привести на суд. Святий Афіноген і десять його учнів жили неподалік від міста в невеликому монастирі. Не заставши єпископа, воїни схопили учнів. Правитель велів закувати їх у ланцюги і кинути до в’язниці.

Дізнавшись про долю своїх учнів, Афіноген повернувся до Севастії і став докоряти суддю за те, що в темницю кинуті невинні. Святого миттєво схопили.

Під час жорстоких тортур всі святі мученики сповідали себе християнами і відмовилися принести жертву ідолам. За наказом Філомарха учні святого єпископа були обезголовлені. Після страти учнів, катам було наказано віддати старця на тортури. Єдиним його проханням було – стратити його в монастирі.

Дивитися також

Після тривалих тортур і катувань святому був винесений смертний вирок. Перед стратою праведник довго молився, радіючи, що зміг постраждати за Христа. Тоді ж він почув від Господа слова: «Днесь зі Мною будеш у раю».

Священномученик Афіноген сам схилив свою голову під меч.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку