Зараз читаєте
Свята Марія Магдалина: Приклад відданості та віри

Свята Марія Магдалина: Приклад відданості та віри

Історія життя та служіння видатної жінки християнської віри

Свята Марія Магдалина відома своєю вірою, сміливістю та відданістю Ісусу Христу. Її шлях від визволення від ганьби до рівноапостольної пошани є невід’ємною частиною християнської історії. Вона була першою, хто побачив Воскреслого Господа та звістив апостолам про це, відігравши важливу роль у поширенні віри.

Історія життя та служіння видатної жінки християнської віри

Свята Марія Магдалина є одною з найвідоміших жінок в історії християнської віри. Вона – приклад відданого служіння та істинної любові, сміливості, чуйності, щирості. Магдалина – ймовірно, «з Магдали», міста на західному березі Галилейського озера, ця жінка згадується в усіх чотирьох Євангеліях.

Очевидно, Марія залишила свій дім у Магдалі, тікаючи від ганьби через одержимість «сімома бісами», і Господь зцілив її незадовго до своєї другої подорожі Галилеєю (Лк. 8: 2; Мк. 16: 9). Відтоді з почуттям вдячності та любові вона приєдналася до тих благочестивих жінок, які взяли на себе турботу про земне життя Спасителя і були Йому безконечно віддані.

Вона, як справжня та вірна учениця Ісуса Христа, супроводжувала Його не тільки у хвилини слави під час Його проповіді, але й у найгірші моменти: була присутня на суді над Ним, чула, як Понтій Пилат виголошував смертний вирок, бачила, як натовп знущався над Сином Божим, перебувала біля Христа під час Його розп’яття, підтримувала і переживала разом з Ним та Його Пречистою Матір’ю…

Марія Магдалина разом з іншими жінками-мироносицями прийшла до Гробу Господнього та почула від ангела благу звістку про Воскресіння Христове. Вона першою з людей удостоїлась особисто побачити Воскреслого Господа і саме вона сповістила апостолам про Христове Воскресіння. Апостоли мали благовістити світу, а свята Марія Магдалина благовістила самим апостолам: «Христос Воскрес!». З цієї причини, а також заради її подальшого служіння у поширенні віри Церква шанує її як рівноапостольну.

За Переданням, після вознесіння Христа свята мироносиця перебувала разом з Його учнями та брала участь в успішному благовісті в Єрусалимі, потім жертовно проповідувала Слово Боже в різних краях. У похилому віці вона переселилася до Ефеса, де мирно померла та була похована. Частини святих мощей рівноапостольної Марії Магдалини зберігаються в різних монастирях Святої Гори Афон та в Єрусалимі.

Дивитися також

Свята рівноапостольна Марія Магдалино, моли Бога за нас!

МОЛИТВА ДО СВЯТОЇ МАРІЇ МАГДАЛИНИ

О, свята мироносице і всехвальна рівноапостольна Христова ученице Маріє Магдалино! До тебе, вірної і сильної заступниці перед Богом за нас, ми, грішні і недостойні, нині усердно прибігаємо і у сокрушенні сердець наших молимося. Ти в своєму житті перетерпіла страшні бісівські підступи та благодаттю Христовою визволилася від них. Молитвами твоїми і нас визволи від сітей бісівських, щоб неустанно у своєму житті ділом, словом, думкою і тайними помислами серця вірно послужили єдиному святому Владиці Богові. Ти більше всіх благ земних возлюбила найсвятішого Господа Ісуса і через все своє життя наслідувала його. Божественним навчанням і благодаттю не тільки свою душу годувала, але і багатьох людей від язичницької темряви до Христа приводила. Це убачивши, просимо тебе: випроси нам у Христа Бога благодаті, що просвічує і освячує, щоб, нею просвітлені, зростали у вірі і благочесті, в подвизі любові і самовідреченні, щоб служили ми ближнім в їх душевних і тілесних нуждах, пам’ятаючи приклад твого чоловіколюбства. Ти, свята Маріє, благодаттю Божою свято прожила життя на землі і мирно відійшла єси в небесні обителі. Моли Христа Спаса, щоб твоїми молитвами сподобив і нас неосудно звершити наше паломництво на цій долині сліз в мирі, в покаянні скінчити наше життя, у святості проживши на землі, сподобитися вічного блаженства на небесах і там з тобою і з усіма святими вихваляти Тройцю нероздільну, оспівувати єдине Божество, Отця, і Сина, і Духа Всесвятого на віки віків. Амінь.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку