Зараз читаєте
Святе Миропомазання: духовний лікуючий засіб, опис та історія обряду

Святе Миропомазання: духовний лікуючий засіб, опис та історія обряду

Святе Миропомазання: духовний лікуючий засіб, опис та історія обряду

Святе Миропомазання, відоме як Сакрамент Соборування, є одним з семи таїнств православної церкви. Цей обряд здійснюється для покращення стану хворих та є духовним лікуючим засобом. У статті описується історія обряду, його звершення в домівках хворих та в церквах, а також практика загального Соборування. Поради щодо звернення до священика перед звершенням Сакраменту Соборування над здоровими людьми також надаються.

Історія та сучасна практика Сакраменту Соборування в православній церкві

Сакрамент Соборування, також відомий як Святе Миропомазання, є одним із семи таїнств православної церкви. Цей обряд є духовним лікуючим засобом, який призначений для покращення стану хворих, які не можуть прийти до священика. Згідно з апостольським посланням, цей обряд повинен бути звершуваний над хворими в їхніх домівках. Проте вже з IV століття відома практика звершення Соборування не лише вдома у хворого, але й у церкві.

З Х століття помазування звершувалося не тільки над хворими, життю яких загрожувала серйозна небезпека, але й усіх, хто перебував у їхній домівці. У грецьких рукописах ХІ століття зазначено, що разом із хворим помазання можуть прийняти не тільки його домочадці, але й предмети у кімнатах, що означає, що хвороба людини впливає на усіх і усе довкола.

Практика загального Соборування, коли церква збирає усіх, хто хоче прийняти цей сакрамент, була поширена у Греції та на Русі ще з XVII століття. Останнім часом зросла практика частого соборування людей, які не мають очевидних хвороб. Проте грішні люди мають перш за все прагнути покаяння та виправлення життя, а не соборування. Це вимагає серйозної внутрішньої роботи.

Загалом, безумовно бажано звершувати Соборування над людьми, які страждають на серйозні хвороби. Оскільки є різні думки про те, чи можна відправляти Соборування над здоровими людьми, кожен може вирішити для себе, чи потрібно йому звершувати це таїнство. Але важливо пам’ятати, що Сакрамент Соборування є духовним лікуючим засобом і його мета полягає в тому, щоб зміцнити віру і підтримати духовний стан людини у важкий момент. Тому перед звершенням Соборування варто звернутися до священика і дізнатися більше про це таїнство, його значення і правила проведення.

Молитва на Святе Миропомазання

Дивитися також

О Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного(у)!

Миром Твоїм даєш спокій серцю нашому і нашім тілам, омиваєш наші душі від гріхів і даєш нам вічне життя. Це миропомазання, отримане від Тебе, о Царю небесний, нехай стане моїм захистом від усякого напасті, зціленням мого тіла та душі і благословенням на моє життя. Нехай це благословіння Твоє залишиться зі мною назавжди, і я дякую Тобі за Твою милість та благодать. Амінь.

Автор: прот. Роман Будзинський

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку