Зараз читаєте
Святість християнського подружжя

Святість християнського подружжя

Адриан и Наталия

8 вересня – день пам’яті відомого християнського подружжя Адріана та Наталії, взірців кохання та вірності. Їх вважають покровителями шлюбу, святих молять про сімейний затишок та благополуччя.

Святі мученики жили в Нікомідії, за часи правління жорстокого імператора Максиміана. Адріан служив особистим охоронцем імператора, тож був присутнім при катуваннях і численних стратах християн. Він був вражений стійкістю і мужністю мучеників. Адріан вирішив дізнатись більше про християнство і почав розмовляти з полоненими у в’язниці. Під час однієї з розмов Адріана торкнулася благодать Божа і він щиро повірив у Господа. Не боячись гніву імператора та страшних катувань майбутній мученик сказав, що він християнин і готовий померти за Спасителя.

Його негайно схопили і почали катувати, щоб змусити зректися Христа, але все було марно. Його молода дружина, Наталія, дізналась про долю чоловіка і зраділа його вчинку тому, що сама таємно вірила в Спасителя. Наталія пишалась чоловіком, цілувала йому ноги в темниці, підтримувала молитвами та не полишала його до останнього подиху.

Після смерті тіло Адріана мали спалити, але християни таємно викупили його і захоронили у Візантії. Свята Наталія проводила біля могили свого чоловіка численні дні та ночі в молитвах. Одного дня, після довгої молитви, свята мучениця Наталія мирно відійшла до Господа.

Молитва до святих мучеників Адріана та Наталії

Дивитися також

О, священна паро, святі мученики Христові Адріане і Наталіє, блаженне подружжя та хоробрі страждальці! Почуйте нас, що зі сльозами молимось до вас, і пошліть нам усе, що корисне для душ і тіл наших. Моліть Христа! Бога, щоб Він помилував нас і вчинив нам за милістю Своєю, щоб ми не загинули у гріхах наших.

О, святі мученики! Прийміть голос моління нашого і визволіть нас молитвами вашими від голоду, згуби, землетрусу, потопу, вогню, меча, нападу чужинців та міжусобиці, від несподіваної смерті та всякої біди, смутку та хвороби. Щоб нині ми, зміцнені вашими молитвами та заступництвом, прославляли Господа Ісуса Христа. Йому ж належить всяка слава, честь та поклоніння з Безпочатковим Його Отцем і Пресвятим Духом на віки віків. Амінь.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку