Зараз читаєте
Свято Жінок-Мироносиць

Свято Жінок-Мироносиць

Сьогодні ми святкуємо пам’ять святих жон-мироносиць. Саме їм явився воскреслий Христос и наказав повідомити про Його воскресіння всім учням. Цей день є церковним жіночим святом, коли родичі, друзі і діти вітають своїх близьких жінок.

Жінки-мироносиці йшли помазати тіло Христа в перший день після суботи – у неділю. Жінки, йдучи до гробу, міркували, «хто ж відвалить камінь від гробу». Перед їхнім приходом, внаслідок сходження ангела, трапився землетрус, який і відвалив камінь і навів страху на варту.

Ангел сказав жінкам, що Христос воскрес, і чекає їх у Галілеї. Євангеліє від Іоанна, як найпізніше, особливо підкреслює, що Марія Магдалина прийшла до гробу першою, – «А дня першого в тижні, рано вранці, як ще темно було, прийшла Марія Магдалина до гробу, та й бачить, що камінь від гробу відвалений…». Звертаючись до апостолів Петра й Іоанна вона каже: «Не знаємо, де поклали Його!» (Ін. 20:2).

Після того як пішли апостоли Петро та Іоанн, біля гробниці залишилася тільки Марія Магдалина. Вона думала, що тіло викрали, і гірко плакала. У цей час їй явився Христос. Він сказав їй, щоби вона не торкалася до Нього, поки Він не зійшов до Отця, і просив її повідомити учням про Його воскресіння. Потім, згідно Матвію, Марія, повертаючись з благовістям до учнів, зустріла другу Марію, і Христос явився вдруге, наказуючи знову повідомити про воскресіння всім учням. Апостоли ж, почувши про воскресіння Ісуса, не повірили.

Євангелісти і священне передання зберегли нам ряд імен: Марія Магдалина, Марія – мати Якова молодшого та Йосії, і Саломія, Іоанна, Марфа і Марія – сестра Лазаря, Сусанна та інші.

Свята Марія Клеопова, мироносиця, за переказами Церкви була дочкою праведного Йосифа Обручника від його першого шлюбу і була ще зовсім юною, коли Пресвята Діва Марія була заручена з праведним Йосифом і введена в його будинок. Свята Діва Марія жила разом з дочкою праведного Йосифа, і вони подружилися, як сестри. Праведний Йосиф після повернення зі Спасителем і Божою Матір’ю з Єгипту в Назарет видав заміж дочку за свого меншого брата Клеопу, тому вона називається Марією Клеоповою.

Дивитися також
Від Господньої Пасхи до Великодня: Історія та традиції

Свята Іоанна Мироносиця, дружина Хузи, домоправителя царя Ірода, була однією з жінок, які слідували за Господом Ісусом Христом під час Його проповіді, і служила Йому. Разом з іншими жінками після Хресної смерті Спасителя свята Іоанна приходила до гробу, щоб помазати миром святе тіло Господа, і чула від ангелів радісну звістку про Його славне Воскресіння.

Праведні сестри Марфа і Марія, увірували в Христа ще до воскресіння Господом їх брата Лазаря, при настанні гоніння на Єрусалимську Церкву і вигнанні праведного Лазаря з Єрусалиму, вони допомагали своєму святому братові в проповіді Євангелія в різних країнах. Про час і місце їх мирної кончини відомостей не збереглося.

Цей день є церковним жіночим святом, коли родичі, друзі і діти вітають своїх близьких жінок – дружин, матерів, сестер, дочок.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку