Зараз читаєте
Святий Олександр Невський: Захисник і Дипломат

Святий Олександр Невський: Захисник і Дипломат

Дізнайтеся про життя та подвиги святого Олександра Невського – благовірного воїна та видатного дипломата, який став заступником Русі в найтяжчі періоди її історії. Від битви на Неві до стрімких дипломатичних кроків, святого Олександра шанують за його внесок у збереження миру та розквіт православ’я на сході.

Великий князь, який об’єднав віру і мудрість перед обличчям випробувань

Святий Олександр Невський: Захисник і Дипломат

Святий благовірний великий князь Олександр Невський, народжений 30 травня 1220 року в Переславлі-Заліському, визнаний Православною Церквою як великий заступник Русі в найважчі часи її історії.

Народжений в родині князя Ярослава і рязанської княжни Феодосії, Олександр із раннього дитинства опинився перед обличчям великих випробувань. Із загрозою монгольської орди та наступом лицарських полчищ, святий Олександр виявив свою православну віру і воїнську мужність. Під час битви на Неві у 1240 році, він здобув перемогу над шведами, отримавши титул “Невського”.

Олександр не лише брав участь в військових подвигах, але й виявив себе видатним дипломатом. У 1242 році, вразивши стрімким походом, він повернув фортецю Копор’є та вигнав німецьких лицарів. Його підтримка сприяла утриманню союзу із Золотою Ордою, що було важливим для захисту Русі від нових загроз.

Важливою місією святого було збереження миру між Русю та Ордою. Підтверджуючи мирні відносини, Олександр сприяв розвитку православ’я на сході. У 1261 році він і митрополит Кирило заснували єпархію Руської Православної Церкви в столиці Золотої Орди.

Святий Олександр Невський поклав своє життя на варту захисту Русі від зовнішніх загроз та сприяння християнізації в історичних умовах, де політичні і військові випробування вимагали не тільки мужності, але й мудрості та дипломатії. Його звитяги в боротьбі з ворогами і внесок у зміцнення православ’я роблять його пам’ять шанованою в історії Русі та всього православного світу.

Молитва до святого Олександра Невського:

Дивитися також

Швидкий помічник усіх, старанно до тебе прибігаємо ти наш перед Господом Представнику, святий благовірний великий княже Олександре!

Призри милостиво на нас, недостойні, багатьма беззаконнями непотрібні, що з глибини серця до тебе закликають; ти в житії своєму ревнитель і захисник православної віри був, і нас у ній теплими твоїми до
Бога молитвами непохитними утверди.

Ти велике покладене на тебе служіння старанно проходиш, і нас твоєю допомогою перебувати,
настави.
Ти, покинувши тлінний вінець царства земного, обрав безмовне життя і нині, праведно вінцем нетлінним увінчаний, на Небесах царствуєш, даруй і нам, смиренно молимо тебе, життя тихе і безтурботне, і до Вічного Царства.
Предстоячи ж з усіма святими Престолу Божому, молися за всіх православних християн, нехай збереже їх Господь Бог Своєю благодаттю у мирі, здоровʼї, довгоденстві та всякому благополуччі на довгі роки, нехай славимо і благословимо Бога, в Трійці Святій славимого, Отця і Сина і Святого Духа, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку