Зараз читаєте
«Тільки хай усе це буде не дарма»: на кладовищі біля могили військового навіть уночі сидить молода вдова

«Тільки хай усе це буде не дарма»: на кладовищі біля могили військового навіть уночі сидить молода вдова

У кожному з українських міст на кладовищах розростаються сектори, де ховають загиблих військових. Своїми емоціями від побаченого у Фесбуці поділився знаний журналіст Дмитро Ліховий.

«Це виглядає як якесь містичне кіно, але це життя. Тобто смерть. Ні, все-таки життя. Життя вічне, здобуте в бою. Львів. Личаків. Вечір. 245 могил за огорожею великого кладовища. На могилах і над ними, наче витають душі,  вогники, ліхтарі, гірлянди, гори квітів. І хрести, прапори, прапори, знову прапори, усміхнені хлопці й дівчата на портретах.
245  стільки було станом на середину січня. Зараз вочевидь більше. І це не рахуючи тих, хто на самому цвинтарі.
Ми вперше з початку великої війни виїхали кудись західніше Києва  у сумній справі у Львів. І саме нові поховання на Марсовому полі, що по лівий бік від Личаківського цвинтаря, вразили нас найсильніше. Довгий стрій по вісім могил у «шерензі». Він уже вперся в кінець поля, тому почали поховання в другій «коробці», поруч із першою.
Майже щодня по кілька нових насипів  це видно з дат на таблицях. Ховають львів’ян. І тих, хто служив у львівських частинах. І тих, чиї рідні зараз тут живуть. На фото  солдати й офіцери, чоловіки й дівчата, добровольці й кадрові, старші й зовсім молоді.
Герої України. Медійні, відомі багатьом зі ЗМІ воїни (ось Димид, ось син колишнього командувача НГУ Аллеров, Моісеєнко, ось ще багато знайомих облич, чоловіки подруг із ФБ). І просто солдати, не менш шановані своїми родинами й друзями.
Прапори держави, підрозділів ЗСУ, НГУ та добровольчих формувань. Ультрасів «Карпат», «Дніпра», «Металіста» позначають шарфи-«рози». На всіх могилах  святкові новорічні ялинки. «Зайчику…»  на одному з вінків зворушлива остання посвята від коханої.
Біля Марсового поля людно аж до сутінків – сюди приходять рідні, близькі, друзі загиблих. Але вже й поночі на одній із могил сидить молода вдова. Один із сотень нових цвинтарів цієї довгої, старої, кривавої війни. В якій ми помстимося і переможемо. Запам’ятаємо її ціну і вшануємо кожного героя. Тільки хай все це буде не дарма»,  написв під розміщеними фото Дмитро Ліховий.

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку