Зараз читаєте
У парламенті створять комісію для розслідування дій священників-колаборантів

У парламенті створять комісію для розслідування дій священників-колаборантів

У Верховній Раді України cтворять Тимчасову слідчу комісію для розслідування фактів колабораційної діяльності представників релігійних організацій під час військової агресії рф проти України, а також фактів військових злочинів збройних сил рф проти духовенства. Про це йшлося на слуханнях у Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики на тему: «Про загрози національній безпеці України, пов’язані з діяльністю релігійних організацій, що мають керівні центри на території держави-агресора».

У заході взяли участь народні депутати України, представники міністерств та відомств, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, представники обласних державних (військових) адміністрацій, обласних, міських, районних, сільських та селищних рад, громадських і релігійних організацій, наукових установ, експерти у сфері свободи совісті, громадськість.

Під час слухань порушили також тему діяльності священників-колаборантів. Національною поліцією України зареєстровано поки що п’ять кримінальних проваджень щодо релігійних діячів-колаборантів, з яких тільки одне провадження скероване до суду – стосовно священника за фактом публічного заперечення здійснення збройної агресії проти України, публічних закликів до підтримки рішень та дій Росії за ч. 1 ст. 111-1 Кримінального кодексу України («Державна зрада»). Насправді таких випадків у рази більше.

Крім того, на фоні повномасштабної збройної агресії рф релігійні організації, які мають керівні центри на території держави-агресора, активно використовуються для підтримки збройних сил рф.

Учасники обговорили низку пропозицій і узгодили подальші кроки вирішення нагальної проблеми – усунення загрози національній безпеці України, пов’язаної з діяльністю релігійних організацій, керівні центри яких розташовані на території держави-агресора.

Зокрема вирішили ініціювати cтворення Тимчасової слідчої комісії з метою розслідування фактів колабораційної діяльності представників релігійних організацій під час військової агресії Російської Федерації проти України, а також фактів військових злочинів збройних сил Російської Федерації проти духовенства, злочинів у сфері свободи совісті та віросповідання в умовах воєнного стану, зокрема й на тимчасово окупованих територіях.

Свого часу СБУ у межах відкритого кримінального провадження щодо архієпископа Тихона, керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією Української Православної Церкви (Православної Церкви України), громадянина Петранюка Тараса Івановича, внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1, ст. 111 КК України (Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України – карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої).

До речі, Наталія Шевчук – очільниця Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія провела власне розслідування кримінального злочину скоєного єпископом Тихоном (Петранюком). Вона дізналась про кримінальну історію зрадника Тихона-Петранюка і поділилась у 2021 році результатами розслідування зі своїми читачами.

Однак, на жаль, приголомшлива історія та сенсаційне викриття агента, завербованогоорганами «державної безпеки» так званої Луганської народної республіки з числа єпископату Православної церкви України, не спричинила ефективних дієвих заходів з боку компетентних органів і церковного керівництва.

Ймовірно, потрібне не лише суспільне, а насамперед церковне і навіть внутрішньоцерковне обговорення діяльності канонічного злочинця архієрея Тихона.

Сподіваємось, що новостворену Слідчу комісію зацікавить зрадницька і чисто кримінальна діяльність нашого «Бендера в рясі»  Тихона-Петранюка.

Нагадаємо про раніше опубліковані статті, розслідувані та підготовлені НаталієюШевчук головою Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія:

Пізнай правду і вона зробить вас вільними

ПОЦІЛУНОК ІУДИ –«СИНА СМЕРТІ» / РОЗПИСКА ПЕТРАНЮКА Т.І.

СВЯТИЙ ТА НЕДОТОРКАНИЙ – АРХІЗЕК ТИХОН ПЕТРАНЮК

Дивитися також

КРИМІНАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ ПЦУ / ОБВИНУВАЛЬНИЙ АКТ у кримінальному провадженні №12012030050000359 відносно ПЕТРАНЮКА ТАРАСА ІВАНОВИЧА (архієпископа ТИХОНА)

ЄПИСКОП СБУ – ПРЕОСВЯЩЕННИЙ ТИХОН (ПЦУ) / Протокол допиту підозрюваного Петранюка Т.І. з Ізолятора Тимчасового Тримання ЛМУ ГУМВС України в Луганській області

ВИКРИТО ШАХРАЯ ТИХОНА ПЕТРАНЮКА/ Злети та падіння від ФІЛАРЕТА до ЕПІФАНІЯ / Що знайшли правоохоронці під час обшуку помешкання єпископа Тихона ПЕТРАНЮКА?

«АВТОЛОХ»: Церковний бізнес монаха ТИХОНА Петранюка

Махровий мажор ПЦУ ТИХОН Петранюк

ЕКСКЛЮЗИВ: #ГЛАВpidarРПЦ в Україні – хто він?

Остап Бендер у рясі

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку