Зараз читаєте
У Полтаві готуютьються до реставрації дому патріарха Мстислава (ВІДЕО)

У Полтаві готуютьються до реставрації дому патріарха Мстислава (ВІДЕО)

У Полтаві готують документи для проведення тендеру на проєкт реставрації будинку патріарха Мстислава. На виготовлення документації із бюджету громади спрямують 200 тисяч гривень.

Про це розповіла Суспільному депутатка міськради Юлія Городчаніна. Нині за приміщенням доглядають представники Харківсько-Полтавської єпархії Православної церкви України і хочуть відновити у ньому музей, розповів протоієрей Олександр Горай.

Батьківський дім патріарха Мстислава у Полтаві має вік понад століття. Патріарх Мстислав – український державний та церковний діяч, а ще предстоятель Української автокефальної православної церкви.

Це пам’ятка історії місцевого значення. Цінним є саме та хата, в якій народився патріарх Мстислав, саме з тими пошкодженнями, зі стертими дверима, з не дуже якісною фурнітурою на вікнах. Тобто все це, чого торкався патріарх”, – говорить архітекторка Оксана Бєлявська.

Нині в будівлі частково обвалився дах, а стіни та підлога – поруйнувалися. Десяток років тому у приміщенні працював музей, каже протоієрей Олександр Горай.

“Тут розміщується чотири кімнати і галерея. У такій частинці прибудови, як галереї, розміщувалась капличка, ми там служили служби. Розташовувалися експонати музею – це такі старовинні елементи українського побуту. Одяг, багато рушників, меблі того часу, коли патріарх Мстислав саме був”, – згадує протоієрей Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Олександр Горай.

За словами протоієрея, у будинку патріарха музей хочуть відновити. А для цього приміщення треба відреставрувати.

Дивитися також
Вселенський Патріарх Варфоломій оголосив двох нових святих для Православної Церкви

Про знесення або демонтаж будівлі не може йти і мови. На початку – це науково-проєктна документація, яку треба виготовити. Щоб її якісно виготовити, треба буде провести попереднє дослідження. А це, зрозуміло, і дослідження інженерів, конструкторів, гідрогеологічні дослідження, дослідження архітектурні, щоб зрозуміти, у якому технічному стані перебувають конструкції цієї хати. І потім уже випрацювати рішення для її порятунку”, – пояснює архітекторка Оксана Бєлявська.

Профінансувати створення документів вирішили із бюджету Полтавської громади. Рішення про це 28 вересня підтримали депутати на сесії міськради.

Джерело: Суспільне

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку