Зараз читаєте
У свято Богоявлення Церква звершує Чин великого освячення води, закликаючи на водне єство благодать Святого Духа

У свято Богоявлення Церква звершує Чин великого освячення води, закликаючи на водне єство благодать Святого Духа

«В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.» В цих словах міститься істина про тайну Пресвятої Трійці, яка була невідомою загалу людства до приходу у світ Господа нашого Ісуса Христа. І вперше ця тайна привідкрилась, стала відомою людям під час Хрещення Господнього, події, яку ми сьогодні згадуємо.

Ось чому нинішнє свято називають ще й Богоявленням: бо під час Хрещення Спасителя вперше Бог явив Себе у Трьох Іпостасях – Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Дух Святий: Син Божий хрестився в Йордані, Дух Святий зійшов на Нього у вигляді голуба, а Бог-Отець промовив з небес: «Це є Син Мій Улюблений, в Ньому Моє благовоління» (Мф. 3: 17).
Подія Хрещення Господнього вказує нам не лише на факт прийняття Спасителем Хрещення від Іоана у водах Йордану, але також і на таємниче освячення Сином Божим через власне Хрещення єства води, якій подається сила дати людині друге народження, сила відроджувати її для життя вічного.
В пам’ять про це і на ознаку оновлення та очищення у свято Богоявлення Церква звершує Чин великого освячення води, закликаючи на водне єство благодать Святого Духа. Тож нехай води українського Йордану освятять кожен куточок нашої Батьківщини, щоби чимшвидше наша земля перестала бачити сліди крові та страждань від війни. Слава Ісусу Христу!

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Прокрутіть до початку