Зараз читаєте
Україна стверджує, що свобода віросповідання не тотожна з правом на діяльність, що підриває національну безпеку

Україна стверджує, що свобода віросповідання не тотожна з правом на діяльність, що підриває національну безпеку

Україна та демократія: збереження свобод віросповідання та забезпечення національної безпеки

Україна – демократична країна, що гарантує свободу віросповідання. Проте, недавні дії українських спецслужб на території УПЦ (МП) спричинили стурбованість ООН. У відповідь на звинувачення, представник МЗС наголосив на тому, що свобода віросповідання не тотожна з правом займатися діяльністю, яка підриває національну безпеку. Дії спецслужб мають на меті забезпечення національної безпеки, а не обмеження свобод віросповідання. Україна повинна дотримуватись прав людини та свобод віросповідання, та продовжувати співпрацювати з міжнародними партнерами для захисту прав людини.

Україна та демократія: збереження свобод віросповідання та забезпечення національної безпеки

Україна – демократична держава з гарантованою свободою віросповідання, що є важливою складовою національної ідентичності та культури нашої країни. Тому стурбованість ООН щодо дій українських спецслужб на території УПЦ (МП) потрібно розглядати в контексті правового поля, в якому вони діють.

Офіційний представник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко наголосив на тому, що свобода віросповідання не тотожна з правом займатися діяльністю, яка підриває національну безпеку. Це відповідь на заяву УВКПЛ щодо дискримінаційного характеру рейдів українських силовиків у будівлях УПЦ (МП).

Такі дії спецслужб мають на меті забезпечення національної безпеки України, а не обмеження свобод віросповідання. Саме тому звіти УВКПЛ щодо ситуації з правами людини в Україні потрібно аналізувати з урахуванням контексту та наявних фактів.

Звіт ООН стосовно прав людини в Україні, зокрема стосовно ситуації з УПЦ (МП), став об’єктом уваги інтернаціональної спільноти. У січні російська Федерація навіть ініціювала засідання Ради безпеки ООН через «утиски єдиної канонічної православної церкви в Україні». Тоді представники США відреагували на заяви Росії щодо релігійної свободи та засудили безпідставний напад на Україну.

Україна, як демократична держава, зобов’язана дотримувати права та свободи своїх громадян, включаючи свободу віросповідання. Проте, національна безпека і територіальна цілісність також є ключовими питаннями для країни. Українські спецслужби виконують свої обов’язки з метою забезпечення безпеки та захисту національних інтересів України.

Дивитися також

Однак, при цьому важливо дотримуватись прав людини та свобод віросповідання, і не допускати їх порушень. Це можливо забезпечити шляхом дотримання закону та демократичних процесів, а також діалогу між державними органами, релігійними лідерами та громадськістю.

Україна повинна продовжувати співпрацювати з міжнародними партнерами та організаціями, включаючи ООН, для забезпечення захисту прав людини та свобод віросповідання в країні. Також важливо продовжувати вдосконалювати правову систему та відповідні механізми контролю за дотриманням прав людини та свобод віросповідання.

Джерело: Фонд пам’яті Митрополита Мефодія

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Прокрутіть до початку