Зараз читаєте
Урочиста освята ікони для 104 бригади ТО: символ духовної підтримки та єдності українських воїнів

Урочиста освята ікони для 104 бригади ТО: символ духовної підтримки та єдності українських воїнів

Урочиста освята ікони для 104 бригади ТО: символ духовної підтримки та єдності українських воїнів

Урочистість у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах пройшла з метою вшанування пам’яті загиблих козаків та освячення ікони для 104 бригади територіальної оборони Рівненщини. Монастир, у співпраці з капеланською службою, запросив відомого іконописця Тимофія Папірного для створення цього унікального образу. Освячена ікона, зображаючи захисників України різних часів, стала символом духовної підтримки та єдності українських воїнів. Митрополит Епіфаній та командир бригади, підполковник Сергій Каспров, обмінялися пам’ятними дошками, висловивши вдячність за духовне провадження та підтримку.

Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах віддав шану загиблим козакам та вшанував бригаду, освятивши їхню ікону

У Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах, під час урочистостей, що відбулися 18 червня, була освячена ікона для 104 бригади територіальної оборони Рівненщини. Цей захід відбувся в рамках вшанування пам’яті загиблих козаків у битві під Берестечком. Про це повідомили у пресслужбі бригади.

Ідею створення ікони для бригади запропонували у капеланській службі, а освятив її предстоятель Православної Церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній. Для створення цього образу було запрошено солдата бригади, який в цивільному житті є відомим іконописцем Тимофієм Папірним. Цей талановитий митець вже має досвід у розписуванні храмів та іконостасів.

Пресвяту Богородицю було обрано в якості покровительки ікони, оскільки ще з козацьких часів вона виступала заступницею українського війська та захисницею від ворогів. Майстер ікони Тимофій Папірний розробив унікальний сюжет, в якому змішано традиційну іконографію з сучасними елементами захисників України різних часів: козаків, воїнів Української Повстанської Армії (УПА) та сучасних українських героїв. На полотні також зображені дві святині Рівного – Свято-Покровський та Свято-Воскресенський собори.

Дивитися також

Митрополит Епіфаній підкреслив, що ПЦУ та військові священики-капелани завжди молитимуться та надаватимуть духовну підтримку українським воїнам. Командир 104 бригади ТрО, підполковник Сергій Каспров, вручив митрополиту Епіфанію та митрополиту Рівненському і Острозькому Іларіону пам’ятні дошки, як символ вдячності за їх підтримку та духовне провадження.

Це освячення ікони для 104 бригади територіальної оборони Рівненщини стало важливою подією, що підкреслює важливість духовної підтримки та об’єднання українських воїнів. Такі заходи сприяють підвищенню морального духу та віри в перемогу в боротьбі за незалежність та свободу України.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку