Зараз читаєте
Вдячність та Гордість: Українська Церква в Топ-100 лідерів за 23 роки

Вдячність та Гордість: Українська Церква в Топ-100 лідерів за 23 роки

Українська Правда відзначає внесок Предстоятеля Православної Церкви України в перемогу та розбудову державності. Лідерство розглядається як служіння Богу і людям, з великою відповідальністю за збереження свободи та незалежності.

Предстоятель Православної Церкви України визнаний лідером у розбудові державності

Вдячний Українська правда за відзнаку. Для мене честь бути визнаним одним із сотні лідерів-українців, які роблять внесок у перемогу України та розбудову державності. Цей рейтинг був укладений журі вперше за 23 роки.

Пишаюся з того, що і наша Церква представлена у категорії «Суспільство». Адже Церква є частиною громадянського суспільства, вона бере безпосередню участь в розбудові нашого спільного дому. Православна Церква України як від початку, так і сьогодні, і вірю що назавжди – була, є і буде на боці українського народу, разом і поруч з ним, розділяючи всі його радості й скрути.

Сьогодні ми говорили про лідерство. Мене відзначили як лідера, але для мене лідерство – це служіння, служіння Богу і людям, служіння Предстоятеля нашої рідної, помісної Православної Церкви України.

Загалом лідерство – це поняття не одиночне. Це поняття збірне, я би сказав, соборне чи множинне. Тому що немає лідера без команди, немає лідера без згуртованих поруч, немає пастиря без пастви.

Зараз на всіх нас із вами – і на лідерах, і на командах, на кожному – лежить велика відповідальність: зберегти великий Божий дар свободи і незалежності, утвердити його, примножити і передати наступним поколінням.

Кожен зі свідомих українців прагне перемоги і наближає її. Я вірю, що перемога відбудеться – і певною мірою несподівано, але невідворотно.

Дивитися також

Ми повинні мати віру в диво, бо дива відбуваються. І навіть протягом цієї повномасштабної війни багато разів відбувалося те, чого не очікували люди: порятунок приходив раптово і дуже вчасно, переломлюючи ситуацію на нашу користь.

Так на початку березня 2022-го було з Києвом: ситуація була надскладною, але Господь допоміг, оборонцям вдалося дати відсіч, і ворог відступив. І я переконаний, що ми сподобимося ще одного великого дива – нашої великої української перемоги. Ми повинні в це вірити і робити все від нас залежне.

Слава Богу за все і слава Україні!

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку