Зараз читаєте
Від Господньої Пасхи до Великодня: Історія та традиції

Від Господньої Пасхи до Великодня: Історія та традиції

Від Господньої Пасхи до Великодня: Історія та традиції

Українці, як і більшість християнських народів, святкують Великдень як символ відродження та нового життя. Це свято пов’язане з історією Християнства та юдейською традицією Пасхи, яка відзначає визволення євреїв з єгипетського рабства. Традиції Великодня українців мають глибокі корені, пов’язані зі стародавніми язичницькими обрядами, і включають у себе вітання, прикрашання вербою, випікання пасок та святкову вечерю.

Історія та традиції Великодня: від Пасхи євреїв до Воскресіння Христа

Українці, як і більшість християнських народів, відзначають своє найбільше та найсвятіше свято – Великдень. Це свято, що відбувається у перший недільний день після першої повнолітньої місячної ночі після весняного рівнодення, є символом відродження та нового життя.

Історія Великодня:

Відповідно до православної традиції, Великдень – це нагадування про Воскресіння Ісуса Христа, який помер та воскрес, щоб врятувати людство від гріха та смерті. Християнство тісно пов’язане з юдаїзмом, і саме в юдейській традиції знайшло своє коріння Великодень.

У юдейській традиції, Пасха (або Песах) святкується на честь виходу євреїв з єгипетського рабства. Згідно зі Святим Писанням, Бог заповів євреям забити ягня і помазати його кров’ю на вхідні двері своїх будинків, щоб зберегти їх від диявольського кара. Також євреї повинні були з’їсти пасхальну вечерю, під час якої вони згадували про своє визволення.

Християнство, яке виникло на Сході, прийняло Пасху як символ Воскресіння Христа. Перші християни відзначали Воскресіння у день єврейської Пасхи, але згодом це свято стало відзначатися окремо.

Традиції Великодня:

Українська Великодня традиція має глибокі корені, пов’язані зі стародавніми язичницькими обрядами. Наприклад, зелені гілки верби, які використовуються для прикрашання хати та на Вербну неділю, символізують відродження природи весною та обновлення душі.

Традиційно, українці вітають одне одного з Великоднем, говорячи «Христос воскрес!», а отримують у відповідь «Воістину воскрес!». Також у цей день варять паски – круглі хліби з різними виштовхами на вершині, які символізують хліб життя та багатство родини.

Дивитися також

Традиційна українська Великодня вечеря називається «свячена вечеря», під час якої відзначається повернення до м’ясної їжі після Великого посту. На стіл кладуть різноманітні страви, серед яких обов’язково є яйця – символ нового життя, ковбаса – символ здоров’я та м’ясо – символ життя.

Окрім традиційної вечері, українці також відзначають Великдень різноманітними іграми та забавами. Наприклад, писанкарство – розписування писанок – є однією з найбільш поширених традицій. Також у день Великодня діти грають у різноманітні ігри, зокрема «тітка», «гонки» та «перетягування канату».

Усі ці традиції та звичаї є важливими елементами культури та національного спадку України та допомагають зберегти зв’язок з минулим та відзначити важливі події в житті кожної родини та країни в цілому.

Джерело – Парафія жон-мироносиць ПЦУ

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку