Зараз читаєте
Вітаємо з храмовим святом!

Вітаємо з храмовим святом!

Возлюблені в Христі брати і сестри!

Ось уже два тижні, між православними християнами лунає це радісне Великоднє вітання

ХРИСТОС ВОСКРЕС

Вкотре сповіщає і засвідчує світові про перемогу добра над злом, світла над темрявою, життя над смертю. Першими, хто розповсюдив оцю радісну звістку про Воскресіння, були Жінки-Мироносиці. Мироносиці — це жінки, які за земного життя  Ісуса Христа, невідступно слідували за Ним, слухаючи Його божественної науки. Коли апостоли та інші учні розбіглися зі страху в різні сторони, жінки супроводжували Його на Голгофу і стояли біля Його Хреста до самої смерті.

Марія Магдалина разом з іншими мироносицями приготувала пахощі і раннім ранком пішла до гробу Господнього. Йдучи дорогою, мироносиці журилися, хто відважить їм камінь, що був дуже великий. Однак, прийшовши на місце, побачили, що камінь вже відвалений. Не бійтеся, – так промовив ангел Господній до жінок, чого шукаєте живого між мертвими, Він Воскрес.   

Отримавши від ангела вістку про Воскресіння. Жінки-мироносиці несуть цю радісну новину апостолам. Слабкі, переборюючи страх, жінки у наших очах стають жінками – благовісницями, подаючи нам образ та взірець мужнього і посвяченого служіння Богові. Саме їм першим з’явився Ісус, а потім вже учням. Саме за їх вірність Христові, Свята Церква возвеличує їх у сьогоднішньому святі. За свою велику віру жінки мироносиці побачили воскреслого Спасителя скоріше, ніж апостоли, жінки перші проповідували Христове Воскресіння, вони з радістю розповідали апостолам, що вони бачили воскреслого Христа. Цінності сучасного світу відводять людину, від істини життя християнина.  Наша байдужість створює низку проблем, які через певний час вертаються величезною кількістю неприємностей з якими важко боротись. Отже велике і піднесене служіння жінки. Її самовідданим подвигом народжуємося ми у світ, її настановами в дитинстві набуваємо віри і покладаємо надії на Бога, її молитвами зберігаємося в спокусах на життєвому шляху.

Свята Православна Церква визначає цей день як свято всіх жінок-християнок, відмічає їх особливу і важливу роль в сім’ї і суспільстві, зміцнює їх в самовідданому подвигу любові і служінню ближнім. Амінь.

Настоятель  Храму Свв. Жон-Мироносиць

митр. прот.  Роман Будзинський

 

Дивитися також
Вітання з Вербною неділею: Підготовка до Великодня та значення "Осанни"

 

 

 

 

 

Переглянути коментарі (0)

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

© 2015-2024 Всі права захищені. Політика конфіденційності файлів та Cookie

Прокрутіть до початку